Komatsu potřebu bagr

Zlín začne na jaře stavět nové dopravní napojení průmyslové zóny Zlín – východ

Zlín 26. srpna (ČTK) - Město Zlín zahájí na jaře příštího roku stavbu nového dopravního napojení průmyslové zóny Zlín – východ a městské části Příluky. Náklady budou 288 milionů korun. Půjde o největší dopravní stavbu poslední dekády, na kterou město získalo dotace asi 190 milionů korun, sdělil dnes ČTK v tiskové zprávě mluvčí radnice Tomáš Melzer.

"Stavba nového silničního napojení bude jednou z největších nových dopravních staveb na území města Zlína. Chtěl bych poděkovat všem, kteří se podíleli na získání dotací a přípravě této strategické stavby. Stejně tak děkuji Ředitelství silnic a dálnic za spolupráci v rámci tohoto projektu," uvedl radní města Michal Čížek (ANO). Město získalo dotace od Státního fondu dopravní infrastruktury, Ředitelství silnic a dálnic ČR a z evropských fondů.

Projekt počítá s vybudováním silničního mimoúrovňového křížení přes železniční trať, opravou navazujících komunikací, stavbou okružní křižovatky a záchytného parkoviště pro motorová vozidla. "V neposlední řadě dojde k propojení páteřní cyklotrasy. Cílem stavby je přímé napojení průmyslové zóny mimo zastavěné území za účelem zkvalitnění dopravní dostupnosti a odlehčení obytné zástavby místním částem Příluky a Lužkovice," uvedl mluvčí.

Nová mostní konstrukce povede nad železniční tratí a řekou Dřevnicí a vyústí v okružní křižovatku na místní komunikaci v ulici Cecilka. Od křižovatky bude vybudován sjezd k záchytnému parkovišti, které bude sloužit jako přestupný bod na veřejnou dopravu do centra města. "Kapacita parkoviště bude přibližně 140 míst. U vybudovaného parkoviště budou k dispozici cyklistům stojany na kola. Stávající most bude nahrazen lávkou pro pěší a cyklisty, ta zajistí plynulou návaznost stávajících cyklostezek směrem na Vizovice," uvedl mluvčí.