Cime 2 kvartál 2024

Zlín sleví kvůli covidu podnikatelům na nájemném i za duben a květen

Zlín 17. června (ČTK) - Zlínská radnice pokračuje v nabídce sníženého nájemného v městských nebytových prostorách i za duben a květen. O tom, že podnikatelé a další subjekty postižené covidovými opatřeními zaplatí méně, rozhodla Rada města Zlína na první červnové schůzi, sdělil dnes ČTK v tiskové zprávě mluvčí radnice Tomáš Melzer.

"Nájemcům městských nebytových prostor nabízíme další možnost snížení nájemného, o které mohou požádat zpětně. Trvá podmínka, aby nájemce k datu podání žádosti o snížení nájmu měl uhrazeny veškeré závazky vůči městu za dané období," uvedl primátor Jiří Korec (ANO).

Nájemné bude sníženo na základě žádosti podané nejpozději do 12. července. "Celková výše snížení, tedy za uvedené dva měsíce, však musí převýšit alespoň 2000 korun. Nižší slevy poskytnuty nebudou," uvedl mluvčí.

Město sníží nájem o 30 procent restauracím, které měly provoz omezený na takzvané výdejní okénko. Stejné to bude i v případě cestovních kanceláří. Pro další nájemce, jejichž provozovny byly v důsledku vládních opatření uzavřeny, je sleva padesátiprocentní. Spolkům, které nemohly vykonávat svoji činnost a nejsou příjemci dotací z rozpočtu statutárního města Zlína, odpustí magistrát nájemné zcela. "Nájemné bude snižováno stejným způsobem jako dosud. Žádost nemá předepsaný formulář, stačí běžný dopis, může být zaslán do datové schránky města nebo na e-mail najem@zlin.eu," uvedl mluvčí.