Komatsu potřebuju bagr

Zlín připravuje rekonstrukci budovy magistrátu v ulici Zarámí

Zlín (ČTK) - Zlín připravuje rekonstrukci budovy magistrátu v ulici Zarámí. Sídlí tam šest odborů magistrátu. Budova dlouhodobě neodpovídá současným energetickým standardům a podle průkazu energetické náročnosti patří do kategorie nehospodárná, sdělil dnes ČTK mluvčí radnice Tomáš Melzer. Špatná je střecha a některá okna jsou na hranici životnosti či havarijního stavu.

"Chystané změny se týkají zateplení obvodového pláště, instalace venkovních žaluzií, nových oken a případně i rekuperace, tedy řízeného větrání bez otevírání okenic. Na střechu bude vhodné umístit fotovoltaickou elektrárnu," uvedl náměstek primátora Miroslav Chalánek (ODS). Po opravě by budova měla mít nižší energetickou náročnost. Podle Chalánka půjde o snížení o minimálně 30 procent.

Předpokládané výdaje jsou přes 52 milionů korun, část by mohla pokrýt evropská dotace. "Odhadovaná výše dotace může být v našem případě 33,897.500 korun, přičemž její přesná výše bude vyčíslena podle takzvaných jednotkových nákladů v závislosti na celkové procentní úspoře energie," uvedl Chalánek. Termín zahájení prací zatím není stanoven, záleží také na přidělení dotace.

V budově sídlí odbory kultury a památkové péče, majetkové správy, městské zeleně, školství a sportu, životního prostředí a zemědělství a odbor živnostenský.