Komatsu potřebu bagr

Zlín opraví vozovky a chodníky na Benešově nábřeží a v ulici Podvesná VI

Zlín 3. září (ČTK) - Město Zlín zahájí příští týden opravy vozovek a chodníků na Benešově nábřeží a v ulici Podvesná VI. Akce si vyžádá asi 12 milionů korun. Stavební práce budou rozděleny do několika etap, podle kterých se budou měnit i dočasná dopravní omezení, sdělil dnes v tiskové zprávě mluvčí radnice Tomáš Melzer.

"Benešovo nábřeží a ulice Podvesná VI jsou důležité a hojně využívané místní komunikace, po kterých denně projíždějí také autobusy MHD. Naposledy se rekonstruovaly někdy v minulém století. Jejich životnost již skončila. Motoristé, kteří tyto trasy využívají, i obyvatelé okolní zástavby si zaslouží jejich obnovu," uvedl radní Michal Čížek (ANO).

Na Benešově nábřeží bude v září a říjnu povolen pouze jednosměrný provoz vozidel v jednom jízdním pruhu, a to ve směru od křižovatky s ulicí Podvesná VI po křižovatku s Dlouhou ulicí. V opačném směru budou auta používat objízdnou trasu přes Kvítkovou ulici.

"Na Podvesné VI se bude pracovat až do konce listopadu, ale na komunikaci budou mít silničáři jen pracovní místa a provoz vozidel zůstane zachován v obou směrech. Chodci budou mít na Podvesné VI k dispozici chodník střídavě jen po jedné straně vozovky. V obou rekonstruovaných úsecích se počítá též s krátkými víkendovými úplnými uzavírkami pro pokládku nových živičných koberců," uvedl mluvčí. Dočasná omezení se budou týkat také vjezdů na parkovací místa podél obou ulic.

"Prosíme motoristy o sledování dopravního značení a jeho důsledné dodržování. Přístup k domům bude zajištěn, ale lidé si musí uvědomit, že se budou pohybovat po stavbě, a být mnohem více opatrní," uvedl Čížek.

Po objízdné trase přes Kvítkovou ulici bude po dobu stavebních prací na Benešově nábřeží vedena ve směru na Bartošovu čtvrť také autobusová linka MHD číslo 33.

Opravovaná část Benešova nábřeží je dlouhá asi 950 metrů a Podvesná VI měří na délku přes 200 metrů. Práce bude financovat město Zlín a na úsek na Podvesné VI bude podána žádost o dotaci z evropských fondů.