Cime 2 kvartál 2024

Zlín chystá úpravy parkoviště pod Hotelem Zlín a v okolí Velkého kina

Zlín (ČTK) - Zlín chystá úpravy parkoviště pod Hotelem Zlín a v okolí Velkého kina. Součástí prací bude i zvelebení veřejných ploch, rekonstrukce chodníků a instalace nového závorového systému pod hotelem a také podél kina. Náklady činí 12 milionů korun, sdělil dnes ČTK mluvčí zlínského magistrátu Tomáš Melzer.

Úpravy v okolí hotelu se dotknou veřejného prostranství a vjezdu na parkoviště pod Velkým kinem. Poblíž hotelu je v plánu také rekonstrukce komunikace, která přímo navazuje na nově budovanou křižovatku Mostní a Březnické ulice. "Zde dojde k obnově parkovací plochy i chodníků," uvedl mluvčí.

Současný vjezd a výjezd na parkoviště pod Velkým kinem z Březnické ulice stavbaři kvůli požadavku policie při rekonstrukci přilehlé křižovatky upraví. Výjezd z parkoviště Velkého kina bude možný jen směrem doprava, což znamená zrušení vjezdu. "Po dohodě se zástupci Obchodního domu a Hotelu Zlín jsme našli řešení, které při splnění požadavků policie vyhovuje všem účastníkům a zároveň navazuje i na chystanou rekonstrukci Velkého kina," uvedl náměstek primátora pro dopravu Michal Čížek (ANO).

Na východní straně Velkého kina v místě nyní nevyužívaného chodníku rozšíří město odstavné plochy pro kolmé parkování vozidel. "Plocha je navržena ze zatravňovací dlažby. Dočasnost tohoto objektu je dána výhledovou rekonstrukcí Velkého kina. I zde bude řešena rekonstrukce stávající komunikace," uvedl Čížek.

Nový vjezd a výjezd na parkoviště Velkého kina vznikne v dočasně zaslepeném prostoru, a to podél východní strany Velkého kina. "Věřím, že v listopadu otevřeme ulici Březnickou již do obousměrného provozu, a to v režimu průjezd stavbou. A jakmile dokončíme i tuto úpravu před Hotelem Zlín, tak bude tato část celého dopravního uzlu dokončena. Celkové dokončení stavby bychom pak rádi stihli do konce roku 2023. Samozřejmě musí nám přát počasí," doplnil náměstek.

Velké kino postavila v roce 1932 firma Baťa, od roku 2016 je však kvůli problémům se statikou zavřené. Město připravuje jeho opravy. Také budova Hotelu Zlín byla postavena ve 30. letech minulého století. Za baťovské éry nesla stavba původně název Společenský dům, později byl změněn na Hotel Moskva. Od loňska má kvůli ruské vojenské agresi na Ukrajině název Hotel Zlín.