husqvarna

Zlín chystá stavbu domu s 31 nájemními byty v ulici Na Slanici

Zlín (ČTK) - Zlín chystá stavbu domu s 31 nájemními byty v ulici Na Slanici. Bude stát na místě, kde v roce 2020 nechalo město zbourat nevyhovující dům. Zahájení stavby je plánováno na jaře příštího roku po úpravách pozemku, hotovo by mělo být v roce 2025, sdělil dnes ČTK zástupce radnice Jaroslav Chudara.

Město uvolní na stavbu z rozpočtu 63 milionů korun. Předpokládaná cena zakázky je 88 milionů korun bez DPH. "Veřejná zakázka bude spolufinancována v rámci dotačního projektu Státní fond podpory investic. Oznámení o předběžném vyhodnocení žádosti o poskytnutí podpory v rámci programu Nájemní bydlení jsme obdrželi už letos srpnu, pro splnění dotačních podmínek však bylo nutné vysoutěžit dodavatele. Nyní již máme vybraného dodavatele a vysoutěžená cena je oproti původnímu předpokladu nižší. Do výsledné ceny se promítl současný pokles vytíženosti stavebních firem," uvedl radní města Jiří Robenek (Piráti). Státní dotace by měla činit 25 milionů korun.

Město nabídne v novém čtyřpodlažním bytovém domě 28 bytových jednotek o velikosti 3+kk a tři malé byty 1+kk. Obyvatelé budou mít k dispozici 31 sklepů, 14 garáží a před domem 24 parkovacích míst. Počítá se také s úpravou přístupu do lokality pro pěší. Ceny bytů zatím stanovené nejsou.

"Výstavba nových bytů je jednou ze společných priorit současného vedení města. Poslední bytová výstavba proběhla v roce 2008 v Malenovicích a větší byty nám v bytovém fondu zcela chybí," uvedl Robenek. Město čeká v prvních měsících nadcházejícího roku také kolaudaci bytů U Majáku. Tamní byty cílí primárně na absolventy zlínské univerzity. "Potřebujeme zabojovat proti odlivu mladých lidí, kteří nám po dokončení studia odcházejí pryč. Podporované bydlení je jedním z opatření, jak toho dosáhnout. Současně čekáme na vyhodnocení naší žádosti o čerpání prostředků z dotačního titulu Ministerstva pro místní rozvoj ČR na podporu tvorby projektové dokumentace pro výstavbu dalších desítek nájemních bytů," dodal Robenek.