Komatsu potřebu bagr

Zlín chystá dostavbu budovy radnice, zná vítěze architektonické soutěže

Zlín 19. září (ČTK) - Zlín chystá dostavbu budovy radnice na náměstí Míru. Zná již vítěze architektonické soutěže. Návrhy dostavby odevzdaly čtyři soutěžní týmy, z nichž soutěžní podmínky nejlépe splnil tým společností Apropos Architects a A.B.S, sdělil dnes ČTK v tiskové zprávě mluvčí zlínské radnice Tomáš Melzer.

"Zvolili jsme zadávací řízení formou soutěžního dialogu, tedy z organizačního hlediska náročnější a zdlouhavější proces, ovšem přínosný pro obě strany. Měli jsme možnost v průběhu soutěže komunikovat se soutěžícími, korigovat jejich návrhy a upřesňovat zadání. Díky tomu jsme získali vítězný návrh, který bude přidanou hodnou hodnotou jak pro magistrát, tak zejména pro občany, na které jsme v projektu kladli velký důraz," uvedl primátor Jiří Korec (ANO).

Při přípravách na dostavbu radnice bude zpracována projektová dokumentace a začne řízení k povolení stavby, stavba bude vzhledem k poloze v proluce mezi dvěma domy náročná, uvedl Korec. "Na základě zkušeností s obdobnými projekty proto nelze očekávat zahájení stavby před rokem 2025," dodal.

Hlavním důvodem vyhlášení soutěže byl havarijní stav budovy číslo 10, která sousedí s radniční budovou a je vyklizená a provizorně staticky zajištěná. "Špatný je také stav budovy číslo 15 v ulici Bartošova, která je rovněž částečně vyklizená. Podařilo se nám získat souhlas Národního památkového ústavu se zbouráním původní budovy č.p. 10 a hned poté jsme se pustili do vyhlášení soutěže na dostavbu radnice. Nyní, téměř přesně po stém výročí od výstavby současné radnice podle projektu F. L. Gahury můžeme radniční komplex vhodně dokončit a poskytnout i všem občanům, kteří potřebují na radnici něco vyřídit, odpovídající servis na úrovni 21. století. Chtěli bychom, aby radnice byla otevřená a funkční a také vhodně doplnila prostor náměstí," uvedl primátorův náměstek Pavel Brada (ANO). Vzniknou zasedací místnosti, kanceláře pro magistrát, v přízemí u vstupu do budovy číslo popisné 10 bude bistro a kavárna.

Počítá se se dvěma etapami, první spočívá v náhradě budovy 10. Předpokládaná výše investice je asi 90 milionů korun bez DPH. Druhá etapa se týká možností dostavby vnitrobloku radnice a náhrady objektu číslo 15.