husqvarna

Zkoušky mostů na budované dálnici z Časů do Ostrova budou pokračovat na podzim

Časy (Pardubicko) 19. srpna (ČTK) - Zatěžovací zkoušky mostů na budované dálnici D35 z Časů do Ostrova budou pokračovat na podzim. Tento týden se uskutečnily na dvou mostních objektech na mimoúrovňové křižovatce Časy a na dalším mostu na trase. Naměřený průhyb konstrukcí odpovídal statickému výpočtu, uvedla Petra Drkulová z pardubické správy Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

"Zatěžovací zkoušky budou provedeny na všech mostních objektech, na kterých jsou tyto projektem vyžadovány. Aktuálně na úseku Časy - Ostrov jsou zhotovitelem připravovány potřebné podklady pro provedení zatěžovacích zkoušek jednotlivých mostů. Termín ještě není znám, ale lze očekávat zahájení přibližně na přelomu září a října," uvedla Drkulová. Dálnice z Časů do Ostrova by měla být uvedena do provozu 22. prosince.

První úsek D35 v Pardubickém kraji Opatovice - Časy byl otevřen koncem loňského roku. Navazující část Časy - Ostrov je dlouhá 14,7 kilometru, zahrnuje 22 mostů včetně přemostění železničního koridoru u Uherska a dvě mimoúrovňové křižovatky. Náklady dosáhnou 3,2 miliardy korun bez DPH. Po zprovoznění bude doprava svedena na několik let na silnici I/17 u Ostrova, než se postaví další úsek Ostrov - Vysoké Mýto. Ze sedmikilometrové části dálnice ŘSD vyčlenilo tunel Homole, který by se měl začít budovat příští rok, celá trasa pak o rok později.