Cime 3 kvartal 2024

Žižice na Kladensku přistaví školku, Ondřejov s dalšími obcemi postaví školu

Praha 13. října (ČTK) - Žižice na Kladensku opraví a přistaví mateřskou školu, Ondřejov u Prahy postaví spolu s dalšími obcemi školu. Středočeský kraj na oba projekty přispěje po deseti milionech korun. Dnešní rozhodnutí krajských radních ještě musí potvrdit zastupitelé, informoval ČTK mluvčí hejtmanství David Šíma.

"Vzdělávání je pro nás prioritní. Ačkoliv mateřské a základní školy kraj nezřizuje, cítíme povinnost obcím pomoci. Proto máme v krajském rozpočtu vyhrazené peníze na spolufinancování projektů právě v oblasti regionálního školství," uvedla hejtmanka Petra Pecková (STAN).

Žižice kompletně opraví a rozšíří budovu mateřské školy, cena by měla dosáhnout 37 milionů korun a hotovo má být do konce letošního roku. Část nákladů pokryje i dotace ministerstva financí. Ondřejov začal na konci letošního září spolu s obcemi Zvánovice a Kaliště stavět novou školu pro 540 žáků. Celkové náklady budou zhruba 570 milionů korun, z toho více než 380 milionů dá ministerstvo školství a přes 80 milionů korun obce získaly z programu zaměřeného na životní prostředí. Děti by do školy měly nastoupit v září 2024.