Komatsu potřebuju Bagr

Život ve Cvikově zkomplikují opravy vodovodů a kanalizací

Cvikov (Českolipsko) 29. dubna (ČTK) - Život ve Cvikově na Českolipsku zkomplikují další rekonstrukce vodovodů a kanalizací. Navážou na ně opravy komunikací ve městě. Radnice ve Cvikově tímto způsobem se Severočeskou vodárenskou společností (SVS) spolupracuje už šest let. Obnovit už se díky tomu podařilo nejen infrastrukturu, ale i povrchy ulic na obou cvikovských sídlištích a také kolem školy. Asi třetina komunikací ve městě už je opravená, řekl dnes ČTK starosta Jaroslav Švehla (ODS).

Ve druhé polovině května by měly začít práce na rekonstrukci vodovodů a kanalizací ulicích Alšova, Jiráskova, Nerudova, Nábřežní, Školní a Boženy Němcové. "Budou zrekonstruovány dožilé úseky vodovodu v délce 1156 metrů a 611 metrů nevyhovující kanalizace. Podle harmonogramu má být stavba dokončena nejpozději do 30. září," doplnil mluvčí SVS Jiří Hladík. Hlavně vodovody podle něj výměnu potřebují, protože jsou dožilé, zkorodované a poruchové. Popraskané či jinak narušené úseky odhalila kamerová prohlídka i v některých částech kanalizace.

"My toho využijeme a při té příležitosti uděláme povrchy těch komunikací tak, jak by měly být, to znamená s obrubníky a se vším a Severočeská vodárenská nám částečně přispívá. Zaplatí komunikaci v rozsahu toho výkopu," popsal spolupráci starosta. V minulých letech se už díky tomu podařilo obnovit zhruba třetinu městských komunikací. "Letos budeme dělat další ulice na druhé straně náměstí. Máme to s SVS naplánováno až do roku 2020 a Severočeská vodárenská chce pokračovat i dál," dodal Švehla.

Letos se bude podle starosty pracovat hlavně v centru města. "Je to komplikace, protože jsou to ulice blízko sebe a máme tam školní zařízení, je tam mateřská škola, školní jídelna a z druhé strany základní škola a školní družina. Proto chceme ulice Nerudovu a Jiráskovu dělat přes prázdniny, kdy se tam děti nebudou pohybovat, protože by to mohlo být i nebezpečné. Budou tam výkopy i těžká technika," řekl starosta. Práce na obnově komunikací by podle něj měly skončit v říjnu.