husqvarna

Železobetonové torzo v Pardubicích developer dostaví, budou tam kanceláře

Pardubice (ČTK) - Nedokončenou budovu na ulici Jana Palacha v Pardubicích developer dostaví a budou v ní kanceláře asi pro 100 lidí. Torzo je opuštěné přes deset let. Investici za 175 milionů korun dnes firma CFIG Real Estate představila novinářům. Bude tam míst své sídlo.

"Potřebovali jsme lepší, reprezentativnější a větší prostory. Teď jsme v centru Pardubic, kousek od třídy Míru. Není to tam ideální z hlediska dopravy, parkování ani kapacity. Hledali jsme nové prostory, volných kancelářských budov v Pardubicích moc není," řekl zakladatel skupiny CFIG Martin Chovanec.

Torzo stojí vedle areálu Kávovin a má pět nadzemních podlaží, nahoře je terasa s výhledem na město. Bude tam i třeba knihovna nebo zenová zahrada. Dole budou coworkingové kanceláře, které chce firma pronajímat za zvýhodněné nájemné pro lidi, jenž rozjíždějí svůj byznys. Svých zaměstnanců tam firma bude mít kolem 50 až 60. Po dostavbě za zhruba rok až dva se bude kancelářská budova jmenovat Palachovka.

Stavba je dokončená do fáze železobetonového skeletu, který je po letech zcela bez závad. Staticky je objekt v pořádku. Za dva týdny si budovu převezme stavební firma. "Máme stavební povolení, které nabylo právní moci 26. června. Už nás nic nelimituje, můžeme to zahájit," řekl zástupce společnosti CFIG Real Estate Petr Samek. Budova bude v energeticky úsporném standardu. Solární panely, zateplení nebo trojitá skla jsou už samozřejmostí, dodal Samek.

Budovu před deseti či více lety stavěl soukromý investor a zkrachoval. Stavěl také bytový dům v Milheimově ulic. Jednatel firmy skočil ve vězení. Později nedostavěné kanceláře koupilo stavební konsorcium enteria, protože ho stavěla jedna z jejích společností, firma Marhold.

Opuštěnou stavbu obývali dlouho lidé bez domova. Městský obvod V ji pak oplotil. Podle starosty Jiřího Rejdy (ANO) ulice zase dostává lepší ráz. Naproti je nedávno opravená městská budova, je v ní podnikatelský inkubátor. Kolem kancelářské budovy by měla být zeleň a opravený chodník, stejná dlažba jako je v ulici Na Spravedlnosti. Na tom by se developer měl podílet.

"Budou tady dvě krásně zrevitalizované budovy. Stane se z toho třída, kde to žije, kde je to příjemné, kde se nebudou lidé v noci bát chodit," řekl starosta městského obvodu Rejda.

Skupina CFIG je mecenášem pardubického fotbalu. Jmenuje se po ní letní stadion - CFIG Arena. Další projekt má firma nazvaný bulvár Hradecká, postaví bytové domy na loukách mezi Hradeckou ulicí a sídlištěm Polabiny.