Komatsu potřebuju bagr

Železničáři začali v Brně s rekonstrukcí mostů přes Šámalovu, ulice se rozšíří

Brno 11. února (ČTK) - Správa železnic začala s rekonstrukcí dvou mostů v Brně přes Šámalovu ulici v Židenicích. Hotová má být do konce letošního roku. Nově se pod mostem vyhnou dvě auta a ještě zbude místo na cyklopruhy a chodníky po obou stranách. Stavbaři totiž nahradí starý klenutý most železobetonovou deskou, uvedla v tiskové zprávě mluvčí Správy železnic Nela Friebová. Cena rekonstrukce je 132 milionů korun.

Nové mosty jsou přípravou na modernizaci stanice Brno-Židenice, s níž by se mělo začít v nejbližších letech. Vedle sebe jsou nad silnicí dva mosty. Jeden je dvoukolejný na hlavní trati z hlavního nádraží na židenické a druhý provizorní slouží vlečkové koleji, tzv. Posvitavské vlečce. "Oba mosty jsou v nevyhovujícím stavebně-technickém stavu a současně již nevyhovují požadavkům jak z hlediska šířkového uspořádání, tak i podjezdné výšky pod mostem," uvedla Friebová.

Pod novými mosty tak bude širší ulice a zvýší se minimální hranice pro výšku projíždějících aut na 3,9 metru. "Navržené technické řešení mostu bude také respektovat případné budoucí rozšíření osové vzdálenosti kolejí hlavní trati přibližně o tři čtvrtě metru, a to v návaznosti na připravovanou rekonstrukci nádraží Brno-Židenice," uvedla Friebová.

Brno by mělo také během stavby, která počítá s uzavírkou pro auta, silnici pod mostem kompletně opravit.