husqvarna

Zdopravy: Úsek dálnice D55 mezi Moravským Pískem a Bzencem má stavební povolení

Brno 20. července (ČTK) - Více než čtyřkilometrový úsek dálnice D55 mezi Moravským Pískem a Bzencem na Hodonínsku má stavební povolení. Informoval o tom server zdopravy.cz. Podle něj se tak završil proces, který se vinou žadatele protáhl na devět měsíců, uvedl server. Úsek dálnice za více než 900 milionů korun se začne stavět příští rok, hotovo má být v roce 2025. Původní termín dokončení byl prosinec 2023.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) požádalo o stavební polovině loni v říjnu. Protože ale žádost nebyla úplná a postrádala řadu nezbytných dokladů, mohlo ministerstvo zahájit stavební řízení až letos v květnu po doplnění potřebných dokumentů. Uvedl to server zdopravy.

Úsek D55 kolem Moravského Písku má již od roku 2006 kladné stanovisko k vlivu na životní prostředí (EIA) a od roku 2014 územní rozhodnutí. Aktuálně ŘSD vlastní 85 procent potřebných pozemků, u zbylých 15 procent trvá vyvlastňovací řízení. Úsek navazuje na část dálnice ze Starého Města do Moravského Písku, který začne společnost Skanska stavět letos v srpnu.

Celá D55 od Olomouce přes Přerov a Otrokovice k Břeclavi má měřit 101 kilometrů, hotovo je nyní zhruba 18 kilometrů. V červnu silničáři zprovoznili část dostavovaného jihovýchodního obchvatu Otrokovic, který je součástí dálnice D55. Jezdí se jedním pruhem v každém směru.