Komatsu potřebu bagr

Zdopavy.cz: Trať u Soběslavi postaví Eurovia a Strabag

 

Praha 10. května (ČTK) - Devítikilometrovou část čtvrtého železničního koridoru mezi Soběslaví a Doubím u Tábora postaví stavební firmy Eurovia a Strabag. Konsorcium uspělo v tendru s nabídkou 3,86 miliardy korun, která byla nejnižší v soutěži. Upozornil na to server zdopravy.cz, kterému to potvrdil generální ředitel Správy železniční dopravní cesty Jiří Svoboda. Stavba je součástí modernizace koridoru, který by měl zlepšit železniční spojení mezi Prahou a jižními Čechami.

Vysoutěžená cena za stavbu je tak vyšší, než správa železnic původně přepokládala. Státní organizace na začátku tendru odhadovala náklady kolem 3,5 miliardy korun.

Dělníci by na trati měli začít pracovat letos v září a dokončit by ji měli do roku 2022. Smlouvu s vítězi výběrového řízení zatím SŽDC ještě neuzavřelo, neúspěšní kandidáti se však proti výsledku neodvolali a podpisu by tak nemělo nic bránit.

Přestavovaný koridor by měl navázat na už modernizované části tratě. Koleje podle serveru povedou v nové stopě a díky přestavbě se výrazně narovnají. Modernizace zároveň počítá s rozšířením současné jednokolejné trati. Součástí stavby bude i přibližně 370 metrů dlouhý tunel, šest železničních mostů a stejný počet silničních mostů. Na trati by také měly zůstat už pouze mimoúrovňové přejezdy. Vlaky budou moci na nové trati jezdit rychlostí 160 km/h.

Trať ze Soběslavi do Doubí není jediným opravovaným úsekem na koridoru. Modernizace už začala na tratích mezi Sudoměřicemi a Voticemi na pražské části koridoru mezi Hostivaří a Vršovicemi.