Mercedes

Zastupitelé Rožnova p. R. budou jednat o budoucnosti stavby Kulturního centra

Rožnov pod Radhoštěm (Vsetínsko) (ČTK) - Budoucnost stavby Kulturního centra v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku budou 17. dubna projednávat zastupitelé města na mimořádném zasedání. Stavba centra za více než 320 milionů korun se loni zastavila, hotová je základová deska. Město se chystá na dva možné scénáře. Varianta A počítá s pokračováním současného projektu a varianta B znamená projektování nového kulturního centra, sdělila dnes ČTK mluvčí rožnovské radnice Petra Graclíková.

Kulturní centrum začala loni na jaře stavět zlínská stavební firma Navláčil. Mělo jít o největší investiční akci města posledních let, město si kvůli tomu vzalo také úvěry. Firma se neshodla s vedením města na změně subdodavatele dřevostavby. Upozorňovala také na nedostatky v projektové dokumentaci a požadovala zvýšení ceny za hlavní stavbu. V listopadu odstoupila od smlouvy, v prosinci se město s firmou dohodlo na ukončení smlouvy.

Město si ke konci roku objednalo u Vysokého učení technického (VUT) v Brně posouzení projektové dokumentace na stavbu centra. V lednu vedení města uvedlo, že podle prvních závěrů posudku obsahuje projektová dokumentace vážné nedostatky. Projektant měl do konce února odevzdat opravenou projektovou dokumentaci, aby město mohlo vyhlásit veřejnou soutěž, dosud ji neobdrželo.

"Pana architekta a jeho tým jsme několikrát vyzvali k aktivní součinnosti a odevzdání opraveného díla. Nyní máme přislíbeno, že nám dodá bezvadnou projektovou dokumentaci nejpozději 23. dubna 2023. Zastupiteli města jsem byl vyzván ke svolání mimořádného zastupitelstva tak, aby byli informováni o aktuálním vývoji pokračování stavby kulturního centra. Tomu jsem samozřejmě vyhověl a zastupitelstvo proběhne v pondělí 17. dubna. Nechceme být překvapeni a chystáme se na možný vývoj více směry," uvedl starosta Jan Kučera (Nezávislí Rožnováci).

Město se chystá na dvě možné varianty, pokračování současného projektu nebo projektování nového kulturního centra. "O následném postupu bude rozhodovat zastupitelstvo města, je to velký a složitý projekt, proto je nutné mít připraveny kvalitní podklady a fakta tak, aby se zastupitelé mohli zodpovědně rozhodnout na základě informací. Skvělou zprávou je potvrzení možnosti prodloužení čerpání 120milionové dotace až do roku 2029. Chceme, aby se v Rožnově lidem dobře žilo, a také proto je nutné mít kvalitní a dostatečně velké zázemí pro kulturní akce. Kulturní centrum ve městě rozhodně chceme a pohlídáme, aby stavba byla zcela funkční a finančně úměrná bezpečnému hospodaření města," uvedl starosta.