husqvarna

Zastupitelé Prahy schválili úpravy Centrálního parku na Jižním Městě

Praha 24. února (ČTK) - Pražský magistrát vypíše tendr za zhruba 78 milionů korun na úpravy Centrálního parku na Jižním Městě, který se nachází mezi stanicemi metra C Opatov a Háje. Dnes o tom rozhodli zastupitelé. Město v parku plánuje kromě úprav cest, zeleně a mobiliáře také vybudovat kavárnu, toalety nebo amfiteátr.

Magistrát v minulosti menší části parku upravil, nyní plánovaná zakázka bude řešit jeho největší část. "Středová část, která tvoří dvě třetiny parku, zatím neprošla revitalizací," řekl náměstek primátora Petr Hlubuček (STAN). Dodal, že projekt je kompletně připraven a po vybrání firmy budou moci práce začít. Hotovy by měly být podle schváleného dokumentu v roce 2024.

Záměr ocenili opoziční zastupitelé z Prahy 11, například předseda zastupitelského klubu ANO Ondřej Prokop. Martin Sedeke (ODS), který je pražským zastupitelem a zároveň místostarostou Prahy 11, rovněž vedení města poděkoval. Dodal, že městská část připravuje úpravy i částí parku, které se nacházejí u výstupů z obou stanic metra. "Na obou dvou revitalizacích těchto částí se pracuje, měly by začít v nejbližší době," řekl.

Příprava úprav parku začala v roce 2006. Od té doby byly provedeny zejména terénní úpravy v západní a východní části, kterými byla plocha modelována, a byly vybudovány cesty s veřejným osvětlením.