Komatsu potřebu bagr

Žamberk bude mít letos na investice 130 milionů korun, opraví koupaliště

Žamberk (Orlickoústecko) 7. března (ČTK) - Město Žamberk na Orlickoústecku chce letos investovat zhruba 130 milionů korun, část projektů zaplatí z úvěru. Radnice se chystá například na opravu koupaliště, uvedl starosta Oldřich Jedlička (ANO) v tiskové zprávě.

Nejdražší bude rekonstrukce bazénů a příslušenství na koupališti, buse stát kolem 32 milionů korun. Nová lávka přes Divokou Orlici u sokolovny bude stát 16 milionů korun. Oba projekty radnice plánuje několik let, dosud nezačala stavět.

Tartanový ovál na fotbalovém stadionu je v rozpočtu s položkou 20 milionů korun. Vznikne parkoviště u muzea starých strojů, náklady budou 6,5 milionu korun, dotace 4,5 milionu.

Žamberk schválil schodkový rozpočet, vyrovná ho úsporami z minulých let. Příjmy má na letošek 199 milionů korun, výdaje jsou téměř 273 milionů korun. K tomu si radnice vezme úvěr 70 milionů korun. Radnice také doufá, že vytvoří provozní přebytek 20,5 milionu korun, který použije na investice. Předloni schvalovalo zastupitelstvo schodkový rozpočet 272 milionů korun, výdaje pokryly přebytky z minulých let.