Cime 2 kvartál 2024

Zakladatel obchodů Zara jedná o koupi mrakodrapu na Manhattanu za 500 mil. USD

Madrid/New York 15. července (ČTK) - Španělský miliardář Amancio Ortega, zakladatel obchodů s oděvy Zara, jedná o koupi 64poschoďového mrakodrapu ve finančním distriktu v jižní části newyorského Manhattanu. S odvoláním na Ortegovu firmu Pontegadea o tom informovala agentura Reuters. Zmíněná společnost za nemovitost podle realitního webu The Real Deal zaplatí 500 milionů dolarů (12,2 miliardy Kč).

"Probíhají jednání a transakce by mohla být dokončena v příštích několika týdnech," uvedla společnost Pontegadea. Budova s luxusními byty se nachází na adrese Dutch Street 19 a je vysoká 234 metrů.

Ortega je hlavním akcionářem skupiny Inditex, která Zaru vlastní, a patří mezi 30 nejbohatších podnikatelů světa. Jeho investiční společnost se zaměřila na nemovitosti po celém světě a na španělskou energetickou infrastrukturu.

Pontegadea dříve koupila ve Skotsku jednu z největších kancelářských budov. V Torontu získala za přibližně 800 milionů eur (19,6 miliardy Kč) mrakodrap Royal Bank Plaza, v němž sídlí největší kanadská banka Royal Bank of Canada.