Cime 2 kvartál 2024

Za týden začne ve Zlíně stavba kruhové křižovatky na výpadovce na Fryšták

Zlín 1. srpna (ČTK) - Za týden začne ve Zlíně stavba kruhové křižovatky ulic Fryštácká a Okružní na výpadovce směrem na Fryšták. Vznikne tam kruhový objezd, čímž by se měla zvýšit bezpečnost a plynulost dopravy, sdělil dnes ČTK v tiskové zprávě mluvčí zlínské radnice Tomáš Melzer. Práce začnou v pondělí, hotovo by mělo být 14. srpna.

"Na podobnou stavbu se ve Zlíně dlouho čekalo. Chceme zvýšit bezpečnost dopravy v této vytížené dopravní tepně, po které v průměru projede přes 2300 vozidel za hodinu," uvedl radní města Michal Čížek (ANO).

Kruhová křižovatka je navržena jako jednopruhová. Počítá se s odfrézováním asi pěti centimetrů asfaltové vrstvy, položením nového povrchu a novým vodorovným dopravním značením. "Nový vzhled křižovatky si nevyžádá velké stavební zásahy, náklady by podle projektové dokumentace měly být asi 3,5 milionu korun," uvedl mluvčí.

Řidiči jedoucí ve směru z Fryštáku budou moci po dobu stavby odbočit směrem na Jižní Svahy. Pouze ve středu 10. srpna to nebude možné kvůli pokládce živice. "Výjezd a odbočení z a do dalších směrů nebude umožněn po celou dobu úprav," uvedl mluvčí.