Komatsu potřebuju Bagr

Za projekt obchvatu Písnice zaplatí Praha 4,97 milionu Kč

Praha 30. srpna (ČTK) - Pražský magistrát zaplatí za projekt obchvatu Písnice zhruba 4,97 milionu korun. Práce pro město provede společnost Sweco Hydroprojekt, která dodá projektovou dokumentaci a zajistí následně autorský dozor při výstavbě. Vyplývá to z dokumentu, který dnes schválili pražští radní. Obchvat má ulehčit zejména vytížené Libušské ulici a odvést dopravu ze středu Písnice.

"Očekávám, že někdy na konci příštího roku bychom mohli mít stavební povolení na tuto důležitou komunikaci," řekl náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě).

Obchvat je podle Scheinherra důležitý nejen kvůli tomu, že odvede dopravu z Písnice, ale také umožní otevření nedalekého nájezdu na Pražský okruh, který je nyní uzavřen. "Jeho zprovoznění je podmíněno dostavbou obchvatu Písnice," dodal.

Společnost pro hlavní město zajistí veškerou dokumentaci nutnou pro získání stavebního povolení a rovněž materiály nutné pro výběr firmy, která následně stavební práce provede. Při stavbě také zajistí autorský dozor. Dokumenty by měly být hotové nejpozději do 90 dnů od doručení výzvy k jejich vyhotovení.

Náklady na vybudování komunikace jsou předběžně odhadované na 350 milionů korun. Podle magistrátního webu Polaď Prahu by mohla samotná stavba začít v roce 2024 a trvat přibližně dva roky. Silnice by na jihu Písnice odbočila z křižovatky Libušské a Podchýšské na východ, následně by se stočila na sever a napojila se na Kunratickou spojku.