Komatsu potřebu bagr

Z proluky v pražských Vršovicích zmizely stromy, chystá se tam výstavba budov

Praha 19. února (ČTK) - V proluce mezi Moskevskou a Krymskou ulicí v pražských Vršovicích tento týden pracovníci specializované firmy pokáceli stromy. Jak ČTK sdělil mluvčí Prahy 10 Jan Hamrník, kácení bylo v souladu se stavebním povolením, které v místě povolilo stavbu první ze dvou plánovaných budov. Pozemky podle katastrální mapy patří firmě Magnolia Invest. O stavbě v proluce se mluví již několik let, protestují proti ní místní obyvatelé.

Stromy šly k zemi v západní části pozemků, kde má vyrůst první z plánovaných domů. "Je vydáno pravomocné stavební povolení, které nabylo právní moci 11. února letošního roku. Součástí stavebního řízení bylo i povolení kácení stromů, ke kterému se vyjadřoval orgán ochrany přírody a krajiny. Kácení tedy probíhá v souladu s vydaným stavebním povolením," uvedl Hamrník.

Pozemky prodala do soukromých rukou v roce 2013 radnice Prahy 10, investor podle dřívějších informací plánuje novými domy dokončit blokovou zástavbu. Proti prodeji i plánované výstavbě dlouhodobě protestují místní obyvatelé a spolek Start Vršovice. Proluka více než deset let slouží místním jako veřejný prostor, funguje tam galerie pod širým nebem a místní obyvatelé a spolky na prostranství pořádají sousedské a jiné veřejné akce.