Komatsu potřebu bagr

Z projektu luxusní výstavby ve středočeských Nebřenicích odešli ruští majitelé

Praha 1. června (ČTK) - Z projektu luxusní výstavby ve středočeských Nebřenicích odešli ruští miliardáři Alexandr Abramov a Alexandr Frolov. Novým vlastníkem Oaks Prague je nyní firma Eurocapital SE advokáta a investora Bohumila Koutníka. Na facebooku to uvedli zástupci projektu. Na změnu vlastníka upozornil server Seznam Zprávy.

"Minulý týden vstoupila projektová společnost Eurocapital SE pražského advokáta a investora Bohumila Koutníka prostřednictvím akvizice společností skupiny Arendon do developerského projektu Oaks Prague. Završením tohoto obchodu tak přechází celý projekt plně do českých rukou, kdy i s novým vlastníkem bude nadále realizována a rozvíjena původní koncepce," napsali zástupci projektu na sociálních sítích.

Podle Seznam Zpráv nebyli Rusové Abramov a Frolov, kteří jsou zároveň spolumajitelé ocelářského koncernu Evraz, na první pohled ve strukturách kolem projektové firmy Arendon vidět. Skrývali se za firmami sahajícími z Kypru přes Velkou Británii až na Britské Panenské ostrovy.

Projektem v Nebřenicích se podle dřívějších informací České televize zabývaly české orgány při mapování majetků ruských podnikatelů a oligarchů v návaznosti na evropské sankce proti Rusku.

Výstavba v Nebřenicích, v kterých nyní stojí jen asi desítka původních domů, měla zahrnovat 480 bytů, řadových domů a vil. Součástí má být i osmnáctijamkové golfové hřiště.