husqvarna

Z budovy obchodního domu Prior v Praze 12 bude nový vícefunkční dům

Praha (ČTK) - Z budovy obchodního domu Prior v Praze 12 bude nový vícefunkční dům, kde bude supermarket, ordinace nebo městské byty. Přestavbu provede firma BAK. ČTK o tom informovala mluvčí Prahy 12 Petra Svobodová. Městská část veřejnou zakázku vypsala již v roce 2020. Nyní se budova využívá jen zčásti a není v dobrém stavu.

"Těší mě, že se po třech letech práce podařilo koncesní řízení posunout až k podpisu koncesní smlouvy," uvedl místostarosta Prahy 12 Petr Šula (TOP 09). "Uskutečnila řada jednání se zájemci o koncesi, bylo potřeba důkladně připravit smlouvy, obchodní a finanční model a také případné kompenzace v případě jakéhokoliv selhání," dodal.

V nově postaveném domě budou kromě supermarketu dvě patra dalších obchodů, jedno patro pro kanceláře či ordinace a čtyři patra městských bytů. Koncesionář bude mít právo si část pozemku odkoupit a následně prodat komerční jednotky a byty třetím osobám.

Městská část obdrží každý rok pachtovné, které bude po dostavbě budovy minimálně deset milionů korun. Po skončení doby koncese navíc polyfunkční objekt zdarma převezme.

Budova Prioru na Sofijském náměstí byla postavena koncem 80. let 20. století a je majetkem hlavního města Prahy, trvale svěřeným do správy městské části. V roce 2007 vedení Prahy 12 plánovalo využít budovu jako novou radnici, ta však byla postavena v ulici Generála Šišky. Nyní je většina prostorů prázdná a s výjimkou rekonstruované pasáže v přízemí je technické zázemí stále původní. Radnice na rekonstrukci nemá finance, proto se rozhodla najít partnera.