Komatsu potřebu bagr

Woltair uvádí na trh vlastní tepelné čerpadlo s unikátní regulací podle počasí i online ovládáním a servisem

Česká společnost Woltair, která letos slaví 5. narozeniny, uvádí na trh vlastní inovativní tepelné čerpadlo s názvem WLTR. Díky know-how z více než 2 000 instalací tepelných čerpadel vzniklo po několika letech vývoje všestranné tepelné čerpadlo, které je unikátní především ve vzdáleném přístupu a sofistikované regulaci.

Společnost Woltair se po 5 úspěšných letech na českém trhu tepelných čerpadel rozhodla přijít s první vlastní inovací, pokud jde o samotná zařízení. Tepelné čerpadlo s názvem WLTR vznikalo několik let pod taktovkou Karla Náprstka, spoluzakladatele a technologického ředitele Woltairu, který se tepelným čerpadlům profesně věnuje už 13. rokem a osobně školí i samotné montážní techniky.

„Do vývoje vlastního čerpadla jsme se rozhodli zainvestovat především proto, abychom posunuli hranice ovládání a regulace čerpadel na novou úroveň. Budoucnost totiž spatřujeme v komunitním sdílení energie a celkovém snížení spotřeby prostřednictvím vzdálené správy tisíců propojených zařízení. WLTR je prvním krokem na této cestě,“ popisuje Náprstek.

Stále ve spojení a pod kontrolou

Díky připojení tepelného čerpadla WLTR na internet pomocí LAN ho lze vzdáleně nastavovat, servisovat i monitorovat, a předcházet tak případným problémům. Při výpadku internetu jistí plynulé připojení integrovaná SIM karta. Všechny pokročilé funkce jsou tak k dispozici bez přerušení.

Vedle vzdáleného přístupu se Woltair zaměřil na precizní regulaci tepelného čerpadla. Optimální výkon a spotřeba se tak odvíjí nejen dle aktuální venkovní teploty, ale i podle předpovědi počasí pro daný region, díky čemuž dovede WLTR optimalizovat spotřebu a náklady na vytápění. Samozřejmostí je možná personalizace topného režimu dle režimu domácnosti s přesností na hodiny.

„Tepelné čerpadlo je sice samo o sobě nejúčinnějším zdrojem vytápění současnosti, ale my jsme chtěli jít ještě dál a umožnit domácnostem co nejefektivnější provoz i kontrolu nad spotřebou. Tu proto měří pulsní elektroměr integrovaný přímo do rozvaděče, který dodává reálná data o spotřebě. Statistiky pak lze sledovat na přehledných grafech,“ popisuje Náprstek.

Rychlé dodání a futuristické funkce na obzoru

Díky zajištění dostatečného množství instalačních kapacit a unikátní digitální platformě, která umožňuje ztrojnásobit produktivitu techniků, instaluje dnes Woltair tepelná čerpadla průměrně do dvou měsíců. To platí i v případě tepelného čerpadla WLTR, u kterého garantuje firma instalaci do dvou měsíců od poptávky.   

„S tepelným čerpadlem WLTR máme velké plány i do budoucna. Další futuristické funkce přinese síť vzájemně propojených tepelných čerpadel, která záhy vznikne. Ta umožní nejen komunitní sdílení energie, ale třeba také automatickou úpravu spotřeby dle aktuálních údajů z okolních zařízení, například o skutečné změně počasí,“ dodává Náprstek.