Cime 2 kvartál 2024

Woltair garantuje instalaci tepelného čerpadla do 30 dnů. Jinak odpustí polovinu ceny

Česká společnost Woltair, která patří mezi největší dodavatele tepelných čerpadel a fotovoltaiky, spustila pod názvem 30/50 unikátní akci pro zájemce o tepelná čerpadla. Nově v ní garantuje nainstalování tepelného čerpadla do 30 pracovních dnů od hotové stavební připravenosti. Pokud firma tento termín nedodrží, získá zákazník nárok na 50% slevu z ceny díla.  

Akce se vztahuje na všechna skladová tepelná čerpadla, kterých má Woltair aktuálně k dispozici více než 400, a to napříč 8 osvědčenými značkami. Firma tímto krokem reaguje mimo jiné i na obavy zákazníků z dlouhých dodacích lhůt, a zásadně se tak odlišuje od zbytku trhu, který neustále poznamenávají kauzy se slibovanými rychlými termíny instalace, ale závazky ze strany dodavatelů jsou velmi vágní.     

„Naší výhodou je spolupráce se zdaleka největším počtem ověřených značek tepelných čerpadel a také dostupnost kvalifikovaných techniků, kterých dnes již máme několik set. Díky tomu můžeme garantovat rychlou instalaci. Nechtěli jsme ale zůstat jen u slibů, proto jako důkaz nabízíme poloviční slevu při nedodržení termínu,“ říkáJan Hanuš, CEO Woltairu.

Trojnásobný růst

Počty instalací tepelných čerpadel Woltair navyšuje dlouhodobě. Loni jich firma meziročně nainstalovala o polovinu více a vůbec nejsilnější měla závěr roku 2022, na který letos plynule navazuje. Díky skladové i personální připravenosti očekává Woltair už v prvním čtvrtletí tohoto roku výrazné navýšení počtu instalací a meziroční nárůst minimálně o 200 %.

Na takový růst jsme po všech stránkách připraveni a očekáváme, že tento trend bude dlouhodobý,“ říká Hanuš a dodává: „80 % spotřeby energie v domácnosti nějak souvisí s teplem a tepelné čerpadlo je zdaleka nejefektivnější zdroj tepla v porovnání s jakoukoli jinou dostupnou technologií. Tato skutečnost platí bez ohledu na ceny energií, proto bude zájem o tepelná čerpadla růst i v dalších letech.” 

Nové dotace na obzoru a zvýhodněný úvěr

Pořízení tepelného čerpadla je atraktivní i díky možnosti získat zpět velkou část pořizovacích nákladů ve formě dotací od státu. V případě nahrazení neekologického zdroje vytápění lze aktuálně získat dotaci z programu Nová zelená úsporám ve výši až 100 000 Kč, a pokrýt tak až 50 % pořizovacích nákladů. Nově se zároveň chystá možnost získat dotaci na pořízení tepelného čerpadla také při nahrazení plynového kotle.

Průměrná cena instalovaného tepelného čerpadla včetně instalace se pohybuje lehce nad hranicí 300 tisíc korun. Návratnost investice se nyní v závislosti na původním zdroji tepla a spotřebě domácnosti pohybuje mezi 2 až 7 lety. Velmi rychle se může investice vrátit hlavně majitelům domů s elektrickým vytápěním, kde dokáže tepelné čerpadlo ušetřit až 70 % nákladů na elektřinu a vytápění.

Pořízení tepelného čerpadla je od loňského roku dostupnější pro více lidí i díky možnosti financování zvýhodněným úvěrem. „V současné situaci tuto variantu zvažuje už čtvrtina našich zákazníků.Proto jsme navázali partnerství s Českou spořitelnou, které umožňuje získat tepelné čerpadlo či fotovoltaiku včetně instalace pomocí částečného nebo kompletního úvěru se zvýhodněným úrokem,“ dodává Hanuš. 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

O společnosti Woltair

Woltair je firma digitalizující přístup k energetickým řešením pro domácnosti, která jako první v Česku spojila poctivý přístup k tradičnímu řemeslu s moderními technologiemi. V roce 2018 ji založili coby Topíte.cz dva zaběhnutí topenáři Karel Náprstek a Jiří Švéda spolu s Danielem Helclem. Woltair je největší firmou v Česku se specializací na prodej, instalace a servis zdrojů tepla a elektrické energie. Firma od ledna 2021 nabízí rovněž fotovoltaiku. Kromě návrhu a instalace fotovoltaických zařízení nabízí také profesionální poradenství ohledně dotací.

Propojením řemesla s moderními digitálními technologiemi zasazuje Woltair topenářství a fotovoltaiku do kontextu 21. století – novým i zkušeným topenářům vrací hrdost na obor, ve kterém působí, a zákazníkům umožňuje objednávat topenářské služby stejně snadno jako nákup s dovozem domů nebo odvoz na letiště.