Komatsu potřebuju bagr

Wilo obdrželo nejvyšší ocenění EcoVadis. Za udržitelnost získalo platinovou medaili

V rámci letošního hodnocení udržitelnosti byla společnost Wilo vyznamenána prestižní platinovou medailí od EcoVadis. Jedná se o nejvyšší možné ocenění, které bylo možné získat. Společnost ji získala především za celkový přístup k udržitelnosti, která je pro Wilo jednou z nejdůležitějších strategických priorit. Vysoce hodnocená byla také uhlíková neutralita, kterou dosáhly její evropské výrobní závody. Společnost oproti minulému roku obdržela ještě vyšší hodnocení v kategorii veřejných zakázek. Nadnárodní společnost Wilo působí v České republice od roku 1994, kde nyní chystá zásadní investice do solárních panelů a flotily elektromobilů. Kromě toho aktivně podporuje program pro výměnu starých, energeticky neefektivních čerpadel, což představuje klíčový krok ke snížení spotřeby elektrické energie v budovách. To přináší výhody jak pro uživatele, tak pro životní prostředí.

EcoVadis je jedním z největších mezinárodně uznávaných hodnotitelů udržitelnosti firem a podniků.

Tato ratingová agentura každoročně hodnotí více než 100 tisíc společností a zhruba jen jedno procento z nich je oceněno platinovou medailí. Letos mezi držitele tohoto prestižního ocenění patří i technologická společnost Wilo. Nadnárodní společnost Wilo získala toto nejvyšší ocenění již podruhé za sebou.

„Udržitelný rozvoj pro nás nepředstavuje pouze prázdnou frázi či nějakou nepříjemnou povinnost, ale je zásadním pilířem naší firemní strategie. Získání platinového ocenění v letošním roce je důkazem dlouhodobě seriózního přístupu celé společnosti k závazkům v oblasti udržitelnosti. A to i přesto, že se potýkáme s náročnými geopolitickými a geoekonomickými výzvami. Neustále usilovně pracujeme na dosažení našich dalších ambiciózních cílů. Ocenění od EcoVadis vnímáme jako potvrzení našeho úspěchu a vynikající reputace společnosti Wilo v oblasti udržitelnosti, čehož si skutečně velmi vážíme,“ vysvětluje Jan Cidlinský, výkonný ředitel WILO CS.

Wilo dosáhlo obzvláště výjimečných výsledků v environmentální oblasti, a to díky řadě rozsáhlých projektů a komplexních investic zaměřených na ochranu životního prostředí. Konkrétním krokem společnosti v souvislosti s udržitelností, bylo v uplynulých letech především výrazné snížení emisí CO2, což učinilo všechny její evropské výrobní závody uhlíkově neutrálními.

Společnost v porovnání s minulým rokem, také zlepšila své hodnocení v kategorii veřejných zakázek. Wilo prostřednictvím svého kodexu dlouhodobě požaduje po svých dodavatelích, aby se zavázali k ochraně životního prostředí a k dodržování sociálních standardů. Dalším faktorem, který činí dodavatelský řetězec společnosti udržitelným a ekologicky přívětivým jsou pravidelné audity a školení dodavatelů.

Wilo bylo poprvé hodnocené ratingovou agenturou EcoVadis v roce 2019, kdy získalo stejně jako v roce 2020 stříbrnou medaili. V roce 2021 poté Wilo obdrželo medaili zlatou a minulý rok stejně jako letos získalo platinovou medaili. Na oceňovaném ekologickém přístupu se podílí i český tým společnosti Wilo, který v České republice působí od roku 1994.