Komatsu potřebu bagr

Wienerberger hrdým partnerem českého ragby

Společnost Wienerberger, která patří k předním českým výrobcům stavebních materiálů, podporuje Českou rugbyovou unii. Hodnoty ragby, kterými jsou čestnost, respekt, soudržnost, nadšení a disciplína, jsou v souladu s hodnotami Wienerbergeru. Svou firemní kulturu propojuje se zásadami fair play. Při mistrovství světa v ragby tak Wienerberger bude vidět jak při vysílání vybraných zápasů, tak například v ragbyovém parku v Praze.

„Stejně jako si ragbisté zakládají na potřebě být spolehlivým partnerem na hřišti, Wienerberger je spolehlivým partnerem na stavbě. Má odvahu a energii dělat věci pořádně a zvyšovat standardy českého bydlení, i když to někdy bolí. Stejně zodpovědně přistupuje k podpoře sportu,“ říká marketingový ředitel společnosti Wienerberger Jan Minář.

Hodnoty ragby Wienerberger úzce propojuje se svým Manifestem i firemní kulturou. Výrobce cihel a pálených tašek totiž po vzoru špičkových sportovců nepolevuje ze svých standardů a závazků. Spřízněnost pořádných stavebních materiálů a poctivého tréninku dává najevo prostřednictvím kampaně ve formě video spotů. Wienerberger také stejně jako Česká rugbyová unie věří v rovnost a respekt. Neúnavně dokazuje, že ženy patří jak do stavebnictví, tak na hřiště. U všech členů týmu si totiž bez rozdílu váží nadšení a zodpovědnosti.

Společnost patří mezi hlavní sponzory a ambasadory České rugbyové unie. V podpoře českého týmu nepolevuje ani před jednou z největších sportovních událostí letošního roku. Ti nejlepší ragbisté totiž poměří síly už od 8. září na Mistrovství světa ve Francii.

U příležitosti tohoto prestižního turnaje v pražských Riegrových sadech vznikne ragby park s doprovodným programem. Wienerberger bude také během prvního a posledního zápasu pořádat soutěže pro fanoušky. „Naším cílem je rozšířit obecné povědomí Čechů o tomto krásném sportu. Věříme, že ačkoliv bude mistrovství bez zástupců české reprezentace, přiláká i tak spoustu fanoušků,“ říká Kateřina Frýdlová, event manažerka České rugbyové unie. Právě v rámci těchto akcí se mohou s ragby poprvé seznámit i děti. Jejich výchova ke sportu je jedním z hlavních cílů.

„Rádi podporujeme věci, které jsou blízké naší firemní kultuře a hodnotám. Do toho řadíme obecně sport a jeho podporu zejména u dětí. Vnímáme silné nastavení hodnot ragby od útlého věku a věřím, že sport v podobě ragby a hodnot, které vyznává, jsou pro děti důležité do dalšího života. Rádi projektem ambasadorství pomůžeme dostat tyto zásady do více částí republiky a k více dětem,“ vysvětluje Jan Minář.

Zatímco zaměstnanci fandí v publiku, dresy českých týmů zdobí logo Wienerbergeru. Manažeři společnosti se zdraví gestem „W“.