husqvarna

Wienerberger daruje obcím po tornádu materiál za 15 milionů Kč

České Budějovice 30. června (ČTK) - Firma Wienerberger - výrobce keramické střešní krytiny Tondach a zdicích systémů Porotherm - je připravena dodat obcím zasaženým tornádem na jihu Moravy zdarma výrobky v hodnotě 15 milionů Kč. Poskytne také slevy na opravy střech, na stavbu nových domů a zajistí přednostní dodávky systému Tondach ze závodu Hranice. ČTK to dnes sdělila Věra Binderová z marketingu společnosti.

"Společnost Wienerberger si uvědomuje vážnost situace způsobené tornádem. Za účelem obnovení zasažených lokalit po tragické přírodní katastrofě jsme bezodkladně připraveni pomoci. Wienerberger poskytne 15 milionů korun českých ve formě materiální podpory z produkce našich výrobků," uvedla firma.

Na zničené střechy poskytne lidem krytinu Tondach s mimořádným snížením cen o 80 procent z letošního ceníku. Na stavbu nových domů po demolici dá firma ke slevě na střešní systém dále šedesátiprocentní slevu z letošních cen na cihly Porotherm. Nutné je poslat e-mail s žádostí o podporu na adresu tornado@wienerberger.com, k tomu fotografii zničené střechy nebo domu, demoliční výměr, potvrzení obecního úřadu v případě opravy bez demolice, uvést adresu a odhad potřebného množství materiálu. Pomoc lze získat i přes web.

Firmě Wienerberger, největšímu výrobci pálených cihel v ČR, stoupla loni poptávka po materiálu pro rodinné domy. Za loňský rok čeká tržby podobné jako v roce 2019, kdy přesáhly 3,6 miliardy Kč. Má kolem 900 zaměstnanců. Společnost je členem skupiny Wienerberger - největšího světového výrobce cihel, kótovaného na burze. V ČR má sedm cihelen a dva závody na výrobu střešní krytiny. Roční prodej Wienerbergeru je asi 11.000 domů a 15.000