Komatsu potřebu bagr

Wienerberger daroval 30 stromů městu Kostelec nad Orlicí

Praha 22. října 2021 (PROTEXT) - Wienerberger daroval 30 stromů městu Kostelec nad Orlicí. Novou alej převzal starosta města František Kinský.

Wienerberger, výrobce cihel Porotherm a pálené střešní krytiny Tondach, slaví v letošním roce jubileum. Dne 22. 10. 2021 je tomu právě 30 let, kdy společnost vstoupila na český trh. U této příležitosti Wienerberger daroval 30 stromů městu Kostelec nad Orlicí. Stromy dne 21. 10. 2021 zasadili zaměstnanci společnosti a vytvořili tak zcela nový cenný krajinný prvek v katastru města. Alej od generálního ředitele společnosti Wienerberger Ing. Kamila Jeřábka převzal starosta města Kostelce nad Orlicí František Kinský, který se do výsadby stromů sám aktivně zapojil.

"Velmi mě těší, že se vedení společnosti Wienerberger u příležitosti 30. výročí působení firmy v České republice rozhodlo vysázet alej třiceti stromů právě v Kostelci nad Orlicí. Nové stromořadí oživí městskou část, které se říká Grunda. Nový krajinný prvek je krásným a smysluplným darem i pro budoucí generace obyvatel našeho města,“ uvedl František Kinský, starosta města Kostelce nad Orlicí.

Výsadby nového stromořadí, které je tvořeno druhem jeřáb břek, se ujali zaměstnanci společnosti a její management společně se sdružením Sázíme stromy, které výsadbu zajišťovalo po odborné stránce. Tuto akci podpořila také firma Bobcat, která pomohla zejména se zemními pracemi a přípravou terénu pro výsadbu.

"Chtěli jsme u příležitosti výročí 30 let působení Wienerberger na českém trhu dát najevo, že nám není lhostejný vztah k životnímu prostředí. Dlouhodobě realizujeme celou řadu aktivit v oblasti podpory životního prostředí, snižování emisí i cirkulární ekonomiky. Realizujeme také program Zdravý domov. Zároveň se hrdě hlásíme k tradici českých cihlářů. Chceme aktivně ovlivňovat budoucnost a život následujících generací. Přiložit ruku k dílu a osadit nové stromořadí pro občany lokality, kde aktivně působíme, je nápadem, který tyto naše přístupy spojuje", vysvětluje Kamil Jeřábek, generální ředitel Wienerberger s.r.o.

Za tři desetiletí se v České republice utvořila skupina Wienerberger, která v současné době zahrnuje:

- 7 společností (SEMMELROCK STEIN + DESIGN Dlažby s.r.o., Wienerberger eurostroj, spol. s r. o., Cihelna Kinský, spol. s r. o., Silike keramika, spol. s r. o., Steinzeug Keramo, s.r.o., Pipelife Czech s.r.o. a Wienerberger s.r.o.

- 1200 zaměstnanců

- 16 výrobních závodů

- 8 silných produktových značek (Porotherm, Tondach, Terca, Penter, SEMMELROCK, Pipelife, Steinzeug, Wienerberger e4 dům)

Historie Wienerberger v České republice:

- 1991 vstupuje skupina Wienerberger na československý trh

- 1992 nákup cihelny Novosedly

- 1993 nákup společnosti Jihočeské cihelny

- 1994 nákup cihelen Hostomice

- 1995 zavádí u svých cihelných bloků s děrováním ve tvaru čoček zazubení styčné spáry na pero a drážku.

- 1996 vznik společnosti Wienerberger cihlářský průmysl a. s.

- 1999 vybudování závodu Řepov a start výroby vodorovných konstrukcí; 1999 převzetí největšího konkurenta Later Chrudim se závody v Tuněchodech, Holicích a Osíku; 1999 představila společnost Wienerberger první akustické cihly

- 2000 začlenění společnosti Cihelna Kinský spol. s r. o. v Kostelci nad Orlicí a cihelny Přeštice v západních Čechách.

- 2002 zavedení superizolační cihly SI pro vnější stěny

- 2005 vybudování a spuštění cihelny Jezernice

- 2008 zavedení technologie zdění na pěnu Porotherm Dryfix

- 2009 přináší do produktového portfolia cihelné bloky EKO+, které nahradily cihly SI.

- 20014 Zprovozněna nová robotická linka v Novosedlech a uvedení cihly plněné minerální vatou Porotherm T Profi

- 2015 integrace společnosti TONDACH Česká republika vyrábějící pálenou střešní krytinu

- 2021 integrace společnosti SEMMELROCK STEIN+DESIGN Dlažby, a.s

O společnosti Wienerberger:

Společnost Wienerberger s.r.o. se sídlem v Českých Budějovicích je největším výrobcem pálených cihel v ČR. Po převzetí společnosti Tondach se stala také největším výrobcem keramických střešních krytin u nás. Její portfolio na trhu v ČR nyní zahrnuje zdicí systém Porotherm, obkladové a lícové cihly Terca, keramickou dlažbu Penter a pálenou střešní krytinu Tondach. Wienerberger s.r.o. je součástí nadnárodního koncernu Wienerberger, který představuje největšího světového výrobce cihel a současně lídra v produkci pálených střešních krytin v Evropě. Více informací na www.wienerberger.cz

O společnosti Bobcat CZ, a.s.

Jako autorizovaný zástupce a dovozce strojů a příslušenství Bobcat do ČR byla založena v roce 2000. Prodává od smykem řízených a kloubových nakladačů, minibagrů, teleskopických manipulátorů, pásových nakladačů až po více než 65 druhů příslušenství ke všem těmto strojům. Značka Bobcat oslavila v letošním roce již 62 let od zahájení výroby prvního smykem řízeného nakladače na světě. Prostřednictvím svých snadno dostupných deseti obchodně – servisních středisek rozmístěných po celé České republice a více než 53 kvalifikovaným servisním technikům vybavených servisními vozy zajišťuje prodej, servis, pronájem, školení obsluh, dodávky náhradních dílů těchto špičkových strojů včetně jejich příslušenství pro více než 3000 svých zákazníků.