Komatsu potřebu bagr

Wedo zprovoznila v Ostředku logistické centrum za půl miliardy korun

Praha 8. dubna (ČTK) - Doručovací firma Wedo zahájila v Ostředku na Benešovsku u dálnice D1 provoz logistického centra za více než půl miliardy korun. Přepravní kapacita Wedo tak vzroste na dvojnásobek, v budoucnu až na pětinásobek současných hodnot. Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě.

"Otevření Ostředku je jednoznačně nejdůležitějším krokem v dalším vývoji Wedo, a to nejen pro letošní rok, ale i do budoucna. Je to pro nás klíčový okamžik - pro naší další expanzi a zlepšení zákaznického komfortu, jednoduchosti i rychlosti doručení zásilky. Násobně se zvyšují naše kapacity a zcela měníme způsob našeho fungování," uvedl generální ředitel Wedo Daniel Mareš.

Spuštění centrálního překladiště podle firmy změní styl fungování Wedo. Všechny zásilky budou svážené do jednoho místa a tam budou centrálně a automaticky tříděny. Odpadne tak nutnost ručního třídění na každém depu, celý proces se zrychlí, zjednoduší a sníží se míra potenciální chybovosti, uvedla společnost.

Centrum v Ostředku za jednu směnu zvládne až 100.000 balíků. Na nové automatické třídící lince lze roztřídit zásilky s váhou od 0,5 až do 50 kilogramů v délce od 20 cm do 1,75 metru. Provoz je vybaven i druhou poloautomatickou linkou pro nestandardní zásilky. Velikost nové haly je přes 8500 metrů čtverečních, pro kamiony je k dispozici 48 nakládacích ramp. Dalších 12.000 metrů čtverečních zahrnují venkovní manipulační plochy.

Firma uvedla, že letošek je pro Wedo především rokem konsolidace a spouštění novinek, které zrychlí práci a zjednoduší kontakt s klientem. Kromě Ostředku je dalším velkým krokem spuštění zákaznické aplikace, kterou operátor představí za několik týdnů.

Wedo je logistický operátor, který v současnosti spolupracuje s 300 kurýry, více než 1200 výdejními místy Uloženka a provozuje 100 výdejních boxů v Česku i na Slovensku. Vlastníkem společnosti se po získání všech souhlasů regulátorů stala polská skupina Allegro.