Komatsu potřebu bagr

Vznikající logistické centrum u Klášterce n. O. už má na většinu nájemce

Klášterec n. O. (Chomutovsko) (ČTK) - Vznikající logistické centrum GARBE Park Chomutov II nabízí ještě zhruba čtvrtinu haly k pronájmu. Stavební práce začaly letos v dubnu, hotovo bude za půl roku. Investiční skupiny Progresus a německý GARBE Industrial Real Estate za výstavbu zaplatí více než půl miliardy korun. ČTK o tom dnes za společnosti informoval Jan Kubát.

Nové logistické centrum s pronajímatelnou plochou o výměře asi 21.000 metrů čtverečních naváže na dokončovaný areál GARBE Park Chomutov I s pronajímatelnou plochou zhruba o výměře 30.000 metrů čtverečních. Areál si pronajal německý výrobce brýlí.

O obsazení zbývajících prostor ve vznikajícím logistickém centru developeři jednají. "Očekávám, že do začátku léta budeme mít uzavřeny nájemní smlouvy i na tuto kapacitu," uvedla Veronika Zacha ze skupiny GABRE. Jména nájemců chtějí společnosti zveřejnit při slavnostním vztyčování nosných sloupů na začátku června.

Logistické centrum vznikne v blízkosti hlavních tahů silnice I/13 a dálnice D7 vedoucí do Německa. V areálu Verne u Klášterce nad Ohří na Chomutovsku našlo dosud uplatnění více než 2000 lidí.