Cime 3 kvartal 2024

Zima a vlhko přichází. Jste připraveni?

S příchodem chladného počasí nastal čas řešit, jak efektivně vytápět a odvlhčovat zejména průmyslové budovy a stavby, tak aby jim zima co nejméně uškodila. Značka Master nabízí široký sortiment topidel a odvlhčovačů, které, pokud je správně vyberete, vám mohou podstatně snížit náklady na zimní provoz.

Naftová nebo plynová topidla?

Nejlevnější variantou jsou naftová topidla Master. Jsou vysoce výkonná a teplo vytváří velmi rychle. Dělí se na dva podtypy, na naftová topidla s přímým a s nepřímým spalováním. U prvního podtypu při spalování nafty nebo extra lehkých topných olejů vznikají zplodiny a proto jej lze využít jen v otevřených či dobře větraných prostorech. Skvěle se proto hodí na staveniště, do hal, skladů či výroben. Při nepřímém spalování jsou zplodiny odváděny komínem, a proto je možné s nimi topit i v obchodech, stanech, či výstavních halách.

Plynová topidla Master pořídíte za velmi nízkou cenu, nicméně provoz je ve srovnání s naftovými topidly dražší kvůli vysoké spotřebě. Plynová topidla se hodí do hal, skleníků, či třeba zemědělských prostor jako jsou stáje a jiné chovy.

b5thy99pvgcpz39rdkif.jpg


Řešení pro prašné místnosti

Žádné zplodiny, žádný kouř, vlhkost ani zápach jsou hlavními benefity elektrických topidel. Jsou ideální variantou pro nevětrané místnosti a dočasnou variantou například při kolapsu jiných typů vytápění. Jejich zásadní nevýhodou je nižší výkon a dražší provoz. Hodí se zejména do sklepů a garáží, ale také pro práce v interiérech.

Teplo z infračervených topidel sálá prakticky bez pohybu vzduchu, proto je skvělou variantou do velmi prašných prostor, například skladů či sklepů, ale setkáte se s nimi například i v zimních zahradních restauracích či na palubách lodí.

Velkou výhodou topidel Master je jejich jednoduchá údržba, snadná obsluha a autorizovaný servis s nabídkou náhradních dílů a příslušenství.

Odvlhčovače a vysoušeče vzduchu

Vlivem vlhka a tepla, zvlášť ve špatně zaizolovaných místnostech dochází k povrchové kondenzaci vodních par, která vede ke vzniku plísní. Těmto problémům lze předcházet pořízením vhodného odvlhčovače vzduchu. Výběr správného a efektivního přístroje se opět odvíjí od prostředí, kde jej budete používat.

Kondenzační odvlhčovače

Kondenzační odvlhčovače Master nasávají vlhký vzduch, který ochladí, zkondenzují a vypustí zpět. Zachycená kapalina stéká do nádržky, ze které se následně odčerpává.

hwgwk66v874zgabcsv3g.jpg

Pro domácí prostředí, sušárny, koupelny či sklepy je vhodné vybírat menší odvlhčovače z kategorie pro domácnost, které se snadno ovládají, jsou tiché a nezapáchají. Pro urychlení různých prací, jako je například malování se lépe hodí odvlhčovače z kategorie poloprofesionální odvlhčovače vzduchu. Tyto přístroje mají vyšší účinnost, jsou plně automatizované a v případě potřeby mohou být zapnuté nepřetržitě. Kondenzát nemusíte vylévat ručně, můžete připojit hadici, aby voda odtékala sama.

Ve stavebnictví, ve skladech s věcmi citlivými na vlhkost, jako jsou například léky, nebo třeba u staveb či místností poškozených vodou je nutné použít profesionální odvlhčovače. Tyto stroje jsou vysoce účinné, plně automatizované a určené do velmi náročných podmínek.

A co když mrzne?

Při velmi nízkých teplotách či mrazu, doporučujeme vysoušeč, který funguje na principu adsorpce, pohlcování vlhkosti do hygroskopického materiálu. Mezi širokou nabídkou odvlhčovačů vybírejte konkrétní přístroj podle jeho výkonu a průtoku vzduchu, který se udává v m3/h a měl by se rovnat nejméně trojnásobku místnosti, kterou vysoušíte. U většiny přístrojů je napsán doporučený objem místnosti, pro kterou se stroj hodí. Pokud si však nejste jistí, neváhejte se obrátit na autorizovaného prodejce.