Komatsu potřebu bagr

Condens 9000i – kotel, který Vás nadchne

Nová generace kotlů CONDENS 9000i, která se bude na českém trhu poprvé prodávat pod značkou Bosch, vyniká nejen jednoduchou instalací a ovládáním, ale rovněž neobyčejně vytříbeným designem. Tato revoluční generace výrobků, jež pokládá za samozřejmost připojení k internetu, je prvním výsledkem značky Bosch, která cílí na vývoj intuitivních řešení vytápění pro „chytré domácnosti“. Kromě nástěnných modelů bude k dispozici rovněž kompaktní stacionární provedení s vestavěným zásobníkem teplé vody.

 

Kotel CONDENS 9000i je charakterizován atraktivním designem a intuitivním ovládáním. Zaoblené hrany a bílé nerozbitné sklo na přední straně jsou typickými znaky nového designu. Zcela nový je i dotykový ovládací panel, který je umístěn uvnitř výklopného panelu. Jasný textový displej vede uživatele intuitivně k základnímu nastavení. Regulátor CW 400 je umístěn za dotykovou obrazovkou a objeví se po otevření displeje v uživatelsky příjemné ergonomické pozici.

Design kotlů řady CONDENS byl navržen s ohledem na zajištění snadné a rychlé instalace, zapojení, uvedení do provozu a údržby. Montážní lišta usnadňuje instalaci na zeď. Kotle Condens mají stejné připojovací rozměry jako předchozí typy kotlů Junkers, to znamená, že při výměně staršího modelu kotle není potřeba řešit velké stavební úpravy a stačí vybrat pouze vhodnou náhradu.  To umožňuje technikovi snadné usazení kotle na zeď, přičemž hned na začátku instalace ušetří mnoho času. Technik má zároveň snadný přístup k veškerým prvkům zařízení a servisním funkcím.

Vnitřek kotle je vyroben ze součástek vysoké kvality, v naprosté většině kovových, s novým uspořádáním všech prvků a kabelů. Kabely jsou barevně odlišeny a všechny součástky jsou pro údržbu či případnou opravu velmi snadno přístupné. Tepelný výměník lze čistit jak shora, tak z přední části. 

Písmenko „i“ v názvu řady znamená, že kotle jsou připraveny pro připojení k internetu pomocí integrovatelného IP modulu a uživatelé je tak mohou díky aplikaci Junkers Home ovládat prostřednictvím svých chytrých telefonů. Kotel lze také velmi snadno začlenit do již existující platformy „chytré domácnosti“.  V budoucnosti umožní online platforma HomeCom Pro profesionálním servisním partnerům přístup do otopných systémů zákazníků právě prostřednictvím internetu, v případě potřeby tak budou moci zasáhnout i na dálku.

Plynový závěsný kotel CONDENS 9000i je dodáván ve čtyřech výkonových variantách – 20, 30, 40 a 50 kW. Výkonový rozsah může být regulován v rozsahu až 1:10, takže například 30 kW kotel může snížit svůj výkon na pouhé 3 kilowatty. V kombinaci s bezdrátovými termostaty TV 100 RF dosahuje kotel CONDENS 9000i efektivity třídy A+ a jedná se tak o jedno z energeticky nejefektivnějších zařízení své kategorie.

Stacionární varianta s integrovaným zásobníkem CONDENS 9000i M, která zabírá plochu pouhých 60 x 67 cm, může být vybavena několika topnými okruhy nebo hydraulickým systémem pro připojení solárního systému pro ohřev teplé vody nebo podporu vytápění. K dispozici jsou dvě varianty výkonu – 20 nebo 30 kW, které jsou vybaveny zásobníky o objemu 100, 150 či 210 litrů vody. Výsledkem využití nové technologie přípravy teplé vody je dvakrát rychlejší ohřev než u starších typů.

Na českém trhu najdou nové kotle Bosch CONDENS 9000i své první zákazníky na podzim letošního roku.