Komatsu potřebu bagr

Výstavba Centra Koruna v Praze 16 by měla stát 115,4 milionu

Praha 12. srpna (ČTK) - Výstavba Centra Koruna v Praze 16 bude radotínskou radnici stát 115,4 milionu korun. Zdražení stavby o téměř šest milionů oproti smluvně dohodnuté ceně zapříčinily původně neplánované vícepráce. Vyplývá to ze smlouvy z konce roku 2019 mezi radnicí a firmou ALBET stavební, která polyfunkční objekt staví, a z dodatku smlouvy ze srpna tohoto roku. V objektu na náměstí Osvoboditelů by po dokončení stavebních prací měly být mimo jiné komunitní centrum, služebna policistů a azylové bydlení pro mladé.

Centrum Koruna na náměstí Osvoboditelů se podle návrhu Petera Sticzay - Gromského a Ladislava Vendela z ateliéru Grido buduje od ledna roku 2020. Podle vyjádření starosty Prahy 16 Karla Hanzlíka (ODS) z počátku tohoto roku by měla být stavba dokončená letos v září.

V rekonstruovaném vnitrobloku za objektem kulturního střediska U Koruny budou nová služebna policistů, Kulturně komunitní centrum a Dům na půli cesty, tedy sociální služba a azylové bydlení pro mladé lidi od 18 do 26 let, kteří odešli z pěstounské rodiny. V komplexu budov bude sídlit také hlavním městem zřizovaná Základní umělecké škola (ZUŠ) Klementa Slavického. V nových prostorách bude zázemí pro taneční a výtvarný obor, hudebna a prostor pro přehrávky a učitele, uvedl pražský radní Vít Šimral (Piráti). Nyní jsou učebny ZUŠ v domě ve Zderazské ulici v Radotíně. Důvodem stěhování do nových prostor je nedostatečná kapacita současných tříd, jak ČTK dříve sdělil mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Výstavba polyfunkčního Centra Koruna je podle starosty Radotína hrazena z Operačního programu Praha - pól růstu, z rozpočtu hlavního města a městské části. Radotín se podílí zhruba 15 miliony korun. Na investiční akci radnice šestnácté městské části ve svém rozpočtu na letošní rok vyčlenila šest milionů korun. Zastupitelé Prahy 16 v lednu schválili rozpočet, který počítá s příjmy 115,5 milionu a výdaji ve stejné výši. Investovat chce Radotín 15,5 milionu korun.

Praha 16, v níž žije asi 8520 obyvatel, leží na jihozápadě hlavního města. Městská část zahrnuje celé katastrální území Radotína. V Praze 16 vládne ODS. Obsadila 12 křesel v patnáctičlenném zastupitelstvu. K opozici patří zástupci Pirátů a koalice KDU-ČSL, Zelených a TOP 09. V čele Radotína stojí Karel Hanzlík z ODS, který je starostou městské části od roku 2006.