Komatsu potřebuju bagr

Vyškovská nemocnice za 25 milionů rozšíří a zmodernizuje porodnici

Vyškov 26. října (ČTK) - Nemocnice Vyškov za 25 milionů rozšíří a zmodernizuje porodnici, kde vybuduje takzvané centrum přirozeného porodu. Ředitel nemocnice Zdeněk Horák dnes ČTK řekl, že se ze tří na pět zvýší počet porodních boxů a zlepší se jejich vybavení. Komfortnější budou i pokoje. Nemocnice Vyškov, která letos slaví 70 let od založení, má každoročně kolem 1000 porodů, k dnešku jich má 1010 a na konci roku jich očekává 1200.

Nyní má nemocnice tři porodní boxy. S modernizací a rozšířením chce začít příští rok. "Boxů pak bude pět a budou mít komfortní vybavení. Dámy mají různá přání u porodů, proto bude vše komfortnější a přizpůsobí se přání rodiček," uvedl Horák.

Do vyškovské porodnice se často sjíždějí maminky z širokého okolí i zahraničí toužící po přirozeném porodu. Počet porodů každý rok stoupá. Předloni jich bylo 1009, loni 1073 a nyní jich nemocnice plánuje kolem 1200, protože už teď jich eviduje 1010.

Nemocnice Vyškov letos slaví 70 let. Poprvé se pacientům otevřela v roce 1951. Zřizuje ji Jihomoravský kraj. "Nemocnice není jen instituce. Je to živý organismus, ke kterému vzhlíží veřejnost a za který společně dýchají lékaři a personál. Je zařízením, které pozvedá prestiž daného města i regionu a vytváří pocit bezpečí pro obyvatele při jejich eventuálních zdravotních problémech. Tak je tomu i ve Vyškově. Děkuji všem pracovníkům za to, že jsou partnery, na které je absolutní spolehnutí, " řekl hejtman Jan Grolich. Kraj zřizuje devět nemocnic. Kromě Vyškova ještě v Kyjově, Hodoníně, Znojmě, Břeclavi, Ivančicích, Letovicích, Tišnově a Hustopečích.