Cime 1 kvartál 2024

Vyškov hledá firmu na rekonstrukci sokolského areálu odhadem za 42 milionů

Vyškov 21. února (ČTK) - Vyškov hledá firmu, která zrekonstruuje sokolský areál. Novinářům to dnes řekl místostarosta Vyškova Roman Celý (KDU-ČSL). Předpokládané náklady jsou 42 milionů korun. Areál bude mít nové povrchy, hřiště, zázemí, osvětlení i rozšířené parkoviště. Využívat ho bude sousední Základní škola Tyršova i veřejnost.

V plánu je prodloužení atletického běžeckého oválu o třech drahách na 200 metrů. V areálu bude i rovinka s doskočištěm pro skok daleký. "Uvnitř oválu bude hřiště pro futsal, volejbal, florbal, házenou a jiné sporty," uvedl Celý.

Stavbaři odstraní nynější oplocení, ohradní zeď u parkoviště i nevyužívanou betonovou konstrukci u cyklostezky. Oplocení bude nové. Radnice plánuje i tribunu pro diváky, zázemí pro sportující a také vyšší počet parkovacích míst. Původně město zvažovalo i možnost instalace zimního venkovního kluziště. "Cena celé investice se ale vyšplhala na 42 milionů korun. Proto musíme dobudování ledové plochy s náklady kolem 10 až 15 milionů odložit," poznamenal Celý.

Náklady město pokryje ze svého. Vyškov má na letošní rok schválený rozpočet s příjmy téměř 476 milionů korun a s výdaji přes 545 milionů. Schodek ve výši 69 milionů jako v předchozích letech pokryje i nevyčerpanými penězi a přebytkem z předchozích let.