husqvarna

Výrobce vířivek a termálních bazénů USSPA otevřel výrobní závod v Hnátnici

Dolní Dobrouč (Orlickoústecko) 23. listopadu (ČTK) - Výrobce vířivek a termálních bazénů USSPA otevřel nový výrobní závod. Kromě původní základny v Dolní Dobrouči na Orlickoústecku začal vyrábět také ve zrekonstruovaném areálu bývalé slévárny v nedaleké Hnátnici. Počet zaměstnanců vzrostl o 30 procent, uvedla společnost v tiskové zprávě.

"Po loňském rekordním obratu ve výši 217 milionů korun míříme k dalšímu rekordu. Už na konci října jsme navíc překonali historicky nejvyšší roční prodeje," uvedla generální ředitelka a spolumajitelka firmy Kateřina Kadlecová. Podařilo se také výrazně zvětšit a vylepšit administrativní zázemí sídla společnosti. Vznikly nové kanceláře, jednací místnosti a terasa, recepce i sociální zařízení, úpravy se dotkly rovněž všech současných prostor i exteriéru budovy.

Rozšířením výroby v areálu v Hnátnici získala firma dalších 2500 metrů čtverečních plochy pro tvarovnu a laminaci. Kapacity vakuového tvarování doplnil nový, plně automatizovaný tvarovací stroj a profesionální laminační boxy. Společnost vytváří pro výrobky vlastním design a technologie, velkou část produkce exportuje.

Rodinná firma USSPA byla založena v roce 1995. Tržby za prodej vlastních výrobků a služeb se vloni zvýšily o 50 milionů korun na 194 milionů korun, zisk po zdanění meziročně vrostl z deseti na 33 milionů korun. V roce 2020 společnost v průměru zaměstnávala 80 lidí.