husqvarna

Vybudování skluzavek na sídlišti Sever v Kopřivnici se odkládá na příští rok

Kopřivnice (Novojičínsko) 11. října (ČTK) - Vybudování terénních nerezových skluzavek v ulici 17. listopadu na sídlišti Sever, které lidé v Kopřivnici na Novojičínsku loni vybrali jako nejlepší projekt navržený v participativním rozpočtu, se odkládá na příští rok. Město totiž stále nenašlo dodavatele. ČTK to dnes sdělila mluvčí kopřivnické radnice Lucie Macháčková.

Po dvou neúspěšných pokusech podle ní musí město změnit způsob zadání a samo zpracovat konkrétní návrh řešení. "Při hledání dodavatele skluzavek jsme postupovali způsobem, jaký je v případě ko-projektů obvyklý - dodavatel měl možnost realizovat zakázku dle svého návrhu. Bohužel po dvou zadávacích řízeních, kdy nám přišla pouze jedna nekompletní nabídka, musíme přistoupit ke změně způsobu zadání veřejné zakázky," uvedl vedoucí odboru rozvoje města Jiří Štěpán.

Městští architekti ve spolupráci s předkladatelem projektu zpracují návrh řešení, který se stane součástí dokumentace třetího zadávacího řízení. "Výběr dodavatele pak proběhne stejně jako u většiny městských zakázek, tedy na základě hodnocení podle nejnižší nabídkové ceny. Věříme, že díky této změně budeme napotřetí úspěšní a projekt se v roce 2023 uskuteční," uvedl Štěpán.

Pro projekty navržené a vybrané obyvateli města v participativním rozpočtu loni radnice vyčlenila celkem 600.000 korun. Stejná suma je v rozpočtu letos, navržené projekty město zveřejní v půlce října. "Příští rok by tak mohly být realizovány rovnou dva ko-projekty. Nerezové skluzavky na Severu, které zvítězily vloni, plus vítězný projekt z letoška. Ten bychom měli znát koncem listopadu," uvedla mluvčí.