Cime 3 kvartal 2024

Vsetín opraví byty v domě s pečovatelskou službou

Vsetín 11. února (ČTK) - Vsetín opraví byty v takzvaném domě zvláštního určení v ulici Generála Klapálka v místní části Ohrada. Byty obývají senioři. Město zadá rekonstrukci sedmi bytových jednotek v domě s pečovatelskou službou. Oprava čtyř bytů začne v únoru a potrvá do května. V období od června do září se rekonstrukce dočká další trojice bytových jednotek, uvedl v dnešní tiskové zprávě radnice starosta Vsetína Jiří Růžička (KDU-ČSL).

V domě je 44 bytů 1+kk, tři z nich se opravily v roce 2017, dalších osm loni a sedm v letošním roce. "Práce budou spočívat ve vybourání starého bytového jádra, podlah, původní kuchyňské linky, vany a WC. Následovat bude vyzdění příček, nanesení omítek a obkladů, montáž rozvodů vody, elektroinstalace a vzduchotechniky, položení podlah včetně krytin a také instalace nové kuchyňské linky, sprchového koutu či WC," uvedl starosta. Rekonstrukce si vyžádá přes tři miliony korun bez DPH.

Město má kromě domu v ulici Generála Klapálka byty zvláštního určení ještě na několika dalších místech. V domech číslo popisné 252 a 253 v ulici Pod Žamboškou se již v roce 2003 a 2004 rekonstruovalo všech 92 bytů. V dalších dvou domech ve stejné ulici se v uplynulých třech letech opravilo 37 z 64 bytů a dalších osm bytů již dříve. Opravu zbývajících bytů město chystá. Ve stadiu příprav je také rekonstrukce posledních 64 městských bytů zvláštního určení v domě v Tyršově ulici.