Vsetín chystá o letních prázdninách opravy v mateřských školách za asi 15 mil.Kč

Vsetín 26. března (ČTK) - Vsetín chystá o letních prázdninách opravy a investice v mateřských školách za asi 15 milionů korun. Po dohodě s ředitelkami školek zřizovaných městem také existuje harmonogram provozu o prázdninách. Snahou města je stejně jako v uplynulých letech zajistit, aby byly v provozu vždy nejméně dvě mateřinky, jejich společná kapacita by měla pokrýt zájem rodičů z celého města o prázdninové umístění dětí, sdělil ČTK místostarosta Tomáš Pifka (STAN).

Ve školkách se o prázdninách počítá s výměnami rozvodů vody a elektřiny, opravou vchodů či výměnou oken. "Zřejmě největší akcí bude výměna oken na pavilonu mateřské školy na Sychrově. Bude stát přibližně čtyři miliony korun a přinese to školce energetické úspory," uvedl Pifka.

V MŠ Ohrada se plánuje oprava dveří a prahů a oprava rozvodů vody v suterénu, v MŠ Luh výměna vstupních dveří a oprava terasy. MŠ Trávníky připravuje opravy podlah a schodů, v MŠ Jasenka chtějí namontovat nové venkovní žaluzie či natřít zábradlí, radiátory a plot. Mateřská škola Benátky plánuje postavit stříšku nad vchodem a opravit vchod do kuchyně, školka v Rokytnici chystá opravu oplocení areálu či výměnu některých herních prvků na zahradě.

Rodiče mohou dítě přihlásit k docházce do kterékoliv školky, která bude v daném termínu v létě v provozu. "Závazné přihlášky do náhradních mateřinek si rodiče či zákonní zástupci mohou vyzvednout v kmenové MŠ od 1. června a vyplněné je ve dnech 14. a 15. června odevzdají v náhradních školkách," uvedla mluvčí radnice Jana Raszková.