Komatsu potřebu bagr

Vodohospodáři modernizují vodovodní síť v centru Nového Jičína

Nový Jičín 28. března (ČTK) - Společnost Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava (SmVaK) za 17,5 milionu korun zmodernizuje vodovodní síť v ulicích Generála Hlaďo a K Nemocnici v centru Nového Jičína. Investice souvisí s výstavbou kruhového objezdu v místě křížení těchto ulic a ulice 28. října, kterou připravuje město. Jednotlivé části vodovodní sítě jsou uloženy přímo pod středem plánované okružní křižovatky. ČTK to sdělil mluvčí SmVaK Marek Síbrt.

Stavebníci vymění 156 metrů starého litinového vodovodního potrubí za potrubí z tvárné litiny. "Také s ohledem na to, že by plánovaná stavba mohla mít vzhledem k jejich stáří negativní dopad na jejich technický stav, dojde k vymístění sítí. Vodovodní řad bude položen otevřeným výkopem, přepojeny budou také tři plastové vodovodní přípojky a vyměněna jedna kovová přípojka," uvedl vedoucí investic SmVaK Dalibor Jurčák. Stavbu, jejíž náklady přesáhnou 3,5 milionu korun, zahájili vodohospodáři tento měsíc.

V květnu začnou práce v ulici K Nemocnici, kde firma za šest milionů korun zmodernizuje vodovod a za osm milionů kanalizační stoku a navazující infrastrukturu. "Obě stavby na sebe navazují, protože jsou sítě uloženy navzájem v těsné blízkosti," uvedl Síbrt.

Také tam bude litinový vodovodní řad vyměněn za potrubí z tvárné litiny. "Součástí stavby bude přepojení 20 plastových přípojek na nové potrubí a výměna pěti kovových přípojek. Stavět se začne v květnu tak, aby na stavbu mohla navázat rekonstrukce kanalizační stoky, která proběhne v létě," uvedl Jurčák.

Kanalizační stoka v ulici K Nemocnici je v nevyhovujícím stavu. S ohledem na umístění sloupů a kabelů veřejného osvětlení ji vodohospodáři uloží v nové trase.

SmVaK jsou největší vodárenskou firmou v Moravskoslezském kraji a patří i mezi největší v zemi. Vodu dodávají více než 720.000 lidí.