husqvarna

Vlakové nádraží ve Valašském Meziříčí by se mělo v příštích letech opravovat

Valašské Meziříčí (Vsetínsko) (ČTK) - Vlakové nádraží ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku by se mělo v nadcházejících letech opravovat. Stavba s miliardovými náklady by měla být mezi lety 2026 až 2027. ČTK to dnes sdělil mluvčí radnice Jakub Mikuš, informaci o chystané rekonstrukci potvrdilo také vedení Správy železnic (SŽ).

"Vlakem se od nás dá vyrazit do pěti směrů a podle statistik projde místním nádražím nejvíc cestujících ve Zlínském kraji. Dlouhodobě však nejsme spokojeni se stavem nádražní budovy, peronů a absencí adekvátního bezbariérového přístupu," uvedl starosta města Robert Stržínek (ANO).

Starosta v létě jednal se zástupci Správy železnic. "Nyní jsem od nich obdržel zprávu, že v Centrální komisi Ministerstva dopravy byla schválena rekonstrukce nástupišť železniční stanice Valašské Meziříčí, jejíž součástí má být také přestavba nádražní budovy. Správa železnic počítá s tím, že bude tuto miliardovou investici realizovat mezi lety 2026 až 2027, což je skvělá zpráva. I naše město se tak konečně dočká moderního vlakového nádraží," uvedl Stržínek.

Počítá se s rekonstrukcí nádražní budovy a nástupišť, aby odpovídala normám. "Zajištěn bude také bezbariérový přístup na nástupiště pomocí výtahů. Zároveň dojde k zahloubení stávajícího podchodu přibližně o 60 centimetrů, abychom mohli výškově upravit kolejiště ve stanici. V plánu je i částečná demolice nádraží budovy, aby byl zajištěn přímý vstup do podchodu z prostoru před výpravní budovou a zároveň co nejlépe využity vnitřní prostory objektu," uvedl dříve náměstek SŽ Mojmír Nejezchleb.

Radnice chce v následujících letech navázat na projekt Správy železnic vlastním dopravním terminálem v areálu bývalé Křižanovy pily. "Propojení autobusové a vlakové dopravy v jednom místě je pro nás klíčové. Díky napojení na stávající podchod navíc dokážeme zajistit bezpečný přestup cestujících z vlaku na autobus a naopak," uvedl Stržínek.