Vláda znovu projedná rozpočet Státního fondu podpory investic

Praha 11. listopadu (ČTK) - Vláda v pátek znovu projedná návrh rozpočtu Státního fondu podpory investic (SFPI) pro příští rok. Výdaje fondu by měly klesnou na 4,45 miliardy korun z letos očekávaných 4,84 miliardy korun. Příjmy by pak měly klesnout na 3,03 miliardy z letošních 3,44 miliardy korun. Vyplývá to z programu jednání vlády. Ta materiál již schválila na konci září, když příjmy na příští rok proti původnímu materiálu zvýšila o 1,34 miliardy korun a výdaje o jednu miliardu korun. Sněmovna rozpočet do říjnových voleb nestihla projednat a kabinet tak musí materiál znovu projednat a předložit poslancům.

Státní fond rozvoje bydlení (SFRB) shromažďoval peníze určené na podporu bydlení. Hospodařil s vlastními penězi a rozděloval i příspěvky z příslušných fondů Evropské unie. Jeho cílem bylo podporovat soukromé a obecní investice do výstavby, oprav a modernizace bytů.

Loni se fond přejmenoval na Státní fond podpory investic. Kromě kompetencí bývalého SFRB rozšířil svou působnost například o udržitelný rozvoj obcí, měst a regionů a o cestovní ruch. Přejmenování fondu a výdaje s tím spojené vyšly podle ministerstva asi na 880.000 korun. Náklady zahrnovaly například výměnu formulářů, razítek, platebních příkazů nebo úpravu webových stránek.