Komatsu potřebu bagr

Vláda schválila novelu o každoměsíčním informování o dálkových odečtech tepla

Praha 30. března (ČTK) - Vláda dnes schválila návrh novely zákona, která by měla umožnit každoměsíční poskytování informací z dálkových odečtů tepla a teplé vody podle směrnice EU. Uživatelům bytů, kde jsou instalovány dálkově odečitatelné měřiče nebo indikátory pro rozdělování nákladů na vytápění, by podle ní měly být poskytovány informace o vyúčtování nebo spotřebě alespoň jednou za měsíc. Vyplývá to z informací na vládních internetových stránkách. Normu musí ještě projednat Parlament a podepsat prezident.

Informace mohou být zpřístupněny také prostřednictvím internetu a aktualizovány tak často, jak to měřicí zařízení a používané systémy umožňují. Vytápění a chlazení může přitom být z této povinnosti mimo otopné (respektive chladicí) období vyjmuto.

Důvodová zpráva počítá s navýšením administrativních nákladů na straně poskytovatelů služeb, jako jsou společenství vlastníků jednotek a vlastníci bytových domů včetně bytových družstev. Náklady bude podle důvodové zprávy provázet jak prvotní zavádění systému informujícího uživatele, tak i měsíční zasílání informací elektronickou formou.