Komatsu potřebu bagr

Vítkova CPI Property zahájila odkup zbývajících akcií rakouské s Immo

Lucemburk 15. července (ČTK) - Realitní společnost CPI Property Group (CPIPG) miliardáře Radovana Vítka zahájila nabídku na odkup zbývajících akcií rakouské společnosti s Immo. Firma to dnes uvedla ve sdělení investorům. Nabídka trvá ode dneška do 12. srpna.

Předmětem nabídky jsou akcie s Immo, které nejsou v držení CPIPG nebo společnosti Immofinanz AG. Nabídnutá cena je 23,50 eura (téměř 580 Kč) za akcii, včetně dividendy za rok 2021. Bez dividendy nabídnutá cena za akcii činí 22,85 eura.

CPIPG se dohodla s firmou s Immo na převzetí na začátku května. V červnu se akcionáři rakouské firmy vyslovili pro zrušení ustanovení, podle kterého nesmí žádný její akcionář bez ohledu na výši svého majetkového podílu na hlasovacích právech mít podíl vyšší než 15 procent. Po zapsání změny stanov do obchodního rejstříku a nabití účinnosti CPIPG zahájila povinnou nabídku na odkup. Na začátku června měla CPIPG v s Immo podíl 42,55 procenta.

S Immo investuje v EU, zaměřila se na hlavní města Rakouska, Německa a regionu střední a východní Evropy. CPIPG má také podíl 76,86 procenta v rakouské realitní firmě Immofinanz, která vlastní reality v Rakousku, Německu, České republice, Polsku a Maďarsku.

CPI Property Group má sídlo v Lucembursku a s jejími akciemi se obchoduje na burze ve Frankfurtu nad Mohanem. Vlastní nemovitosti v Česku, Maďarsku, Polsku, na Slovensku, v Chorvatsku, ve Švýcarsku, dále ve Francii, Rumunsku, Rusku a Británii. Vítek vlastní v CPI Property Group 87,8 procenta. Podle časopisu Forbes je jedním z devíti českých dolarových miliardářů.