Většina provozoven na dvou sídlištích v Pardubicích zůstane v městském nájmu

Pardubice 26. dubna (ČTK) - Město Pardubice většinou neuspělo s nabídkou prodeje nebytových prostor na sídlištích Dukla a Višňovka. O jejich odkupu uvažují tři zájemci, kteří tam mají své provozovny, dalších 23 nájemníků chce zůstat v nájmu, řekl ČTK primátor Martin Charvát (ANO).

Magistrát chtěl dokončit privatizaci bytových domů, proto nabídl nájemcům odkup nebytových prostor. V minulosti prodával jen byty. Zástupci města jednali s 26 nájemníky, tři zvažují odkup, ostatní odmítli. Jedna další nebytová jednotka je prázdná.

V pátém městském obvodu jsou v přízemích některých domů různé obchody, lékárna, cukrárna, prodejny s potravinami a dalším zbožím. Město má na jejich zachování zájem, místním obyvatelům by služby chyběly. K odkupu nájemníky město nutit nebude, uvedl Charvát.

"Podnikatelé, kteří užívají prostory na základě řádné nájemní smlouvy, ale nemají zájem o jejich koupi, se však obávat nemusejí. Zůstanou i nadále v nájemním vztahu dle platné nájemní smlouvy uzavřené se statutárním městem Pardubice," řekl Charvát.