Komatsu potřebu bagr

Veselí zahájilo stavbu dvou budov s 24 byty za 160 milionů

Veselí nad Moravou (Hodonínsko) (ČTK) - Ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku dnes začala poklepáním základního kamene stavba dvou budov za více než 160 milionů korun. Nabídnou 24 bytů a devět nebytových prostor, uvedl starosta Veselí Petr Kolář (TOP 09). Vznikne i nové veřejné parkoviště s 55 místy a první dobíjecí stanice pro elektromobily. Jeden z objektů by měl být hotový příští rok, druhý v roce 2024.

Město buduje v prostoru, kde dřív fungovala tržnice s prodejci, bytový komplex nazvaný Rezidence Nová tržnice. Objekt C s 18 byty a pěti prodejnami je hotový a město byty prodalo ve veřejné soutěži. V současné době je podle Koláře vydané stavební povolení na navazující objekty A a B a na veřejné parkoviště pro osobní auta. "V objektech vznikne dalších 24 bytů a devět nebytových prostor, mezi nimi i šest zubních ordinací. I v tom vidím přidanou hodnotu celého projektu," uvedl Kolář.

Rezidence Nová tržnice poskytne podle města moderní ubytování v centru. Veselí zvýhodňuje slevou mladé rodiny. Část bytů město prodalo veřejnou soutěží, část si ponechá jako nájemní. "Původně jsme chtěli všechny byty prodat, ale v tuto chvíli vidíme v České republice i v Evropě složitou ekonomickou situaci, nárůst cen stavebních materiálů, dražší hypotéky i vysokou inflaci, takže se snižuje poptávka po koupi nových bytů a zvyšuje se zájem o nájem. Proto rada města rozhodla, že neprodané byty nabídneme k pronájmu," řekl Kolář. Součástí projektu je i vznik první veřejné dobíjecí stanice pro elektromobily ve Veselí.