Mercedes

Veselí vybuduje okružní křižovatku u lokality, kde vzniklo 50 parcel pro domy

Veselí nad Moravou (Hodonínsko) (ČTK) - Veselí nad Moravou na Hodonínsku vybuduje novou okružní křižovatku u železniční trati na Hutníku, kde vzniklo 50 pozemků pro stavbu rodinných domů. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí města Simona Dufková. Celkové náklady na projekt s vybudováním sítí na pozemcích, dopravního napojení i kruhového objezdu jsou 42 milionů korun. Podle starosty Petra Koláře (TOP 09) bude při budování kruhového objezdu potřeba uzavřít část komunikace.

Projekt je rozdělený do tří etap. V první vznikly sítě, ve druhé nyní vzniká dopravní infrastruktura, která je už zčásti hotová. Spadají pod ni komunikace, parkovací místa i vjezdy k domům.

Třetí částí je vybudování kruhového objezdu, což si vyžádá dopravní omezení. Od 11. dubna nebude možné projet přes železniční přejezd u železniční trati vedoucí z Veselí na Velkou nad Veličkou. "Situaci vyřešíme přechodným dopravním značením. Chtěl bych poprosit občany o trpělivost s uzavírkou," uvedl Kolář.

Město nabídlo v místě na okraji města v blízkosti základní školy padesátku parcel pro stavbu rodinných domů. Jsou kompletně zasíťované. Pomocí veřejných soutěží radnice draží právo stavby, přičemž kupující musí do pěti let dům postavit. Město tím chce odradit spekulanty. Městu už zbývá prodat posledních pět pozemků. Na některých už jsou postavené rodinné domy.