Cime 2 kvartál 2024

Veselí prodalo dalších sedm bytů z nové rezidence, která nabídne 40 bytů

Veselí nad Moravou (Hodonínsko) 9. prosince (ČTK) - Veselí nad Moravou na Hodonínsku prodalo dalších sedm bytů ve vznikající rezidenci Nová tržnice uprostřed města. Cena byla kolem dvou až zhruba čtyř milionů korun podle velikosti bytu. Starosta Petr Kolář (TOP 09) ČTK řekl, že celkem bude v rezidenci 40 bytů. První největší objekt za 90 milionů už se staví. Hotový by měl být příští rok, kdy začne stavba bloku zbylých dvou objektů odhadem za stejnou cenu. Náklady město pokryje právě prodejem bytů.

Město prodává byty formou veřejné soutěže, přičemž zájemce s nejvyšší nabídkou podepíše s městem smlouvu o budoucí kupní smlouvě. Z objektu C, kam se budou moct lidé nastěhovat příští rok, už město prodalo všech 18 bytů v předešlých třech kolech veřejné soutěže. Nyní město ve čtvrtém kole prodalo dalších sedm bytů z bloku zbylých dvou objektů, které začne stavět příští rok.

"Dokončené by měly být v srpnu roku 2023. Byty se nacházejí přímo v centru našeho města a stávají se lukrativní lokalitou s moderním bydlením," uvedl Kolář. Podle něj město zvýhodňuje občany a mladé rodiny. Mohou dostat slevu.

Město má dva projekty, kterými se snaží udržet mladé a rodiny ve městě a nabídnout možnost kvalitního bydlení i lidem z okolí. Kromě stavby bytů v místě bývalé tržnice je to prodej stavebních parcel pro stavbu rodinných domů v lokalitě Hutník poblíž základní školy. Část z celkových 50 plánovaných pozemků už je prodaná, další se budou prodávat příští rok.

Veselí nad Moravou leží na jihovýchodě Jihomoravského kraje v těsném sousedství s okresem Uherské Hradiště ve Zlínském kraji. Ve městě žije asi 11.500 obyvatel. Na letošní rok má město schválený rozpočet kolem 280 milionů korun.