Cime 3 kvartal 2024

Veselí nad Moravou chce v lokalitě Hutník budovat další parcely pro domy

Veselí nad Moravou (Hodonínsko) (ČTK) - Veselí nad Moravou na Hodonínsku chce pokračovat v budování parcel pro rodinné domy v lokalitě Hutník. Město loni na podzim dokončilo několik let trvající první etapu, kdy vzniklo 50 parcel. Prosincové zastupitelstvo schválilo pravidla pro pokračování v navazující oblasti. Projekt je zatím v úvodní fázi, řekla dnes ČTK mluvčí města Olga Svoják.

V lokalitě označované jako RD Hutník II by mělo vzniknout dalších 21 parcel a rodinných domů. "Zastupitelé na prosincovém jednání schválili pravidla pro majetkoprávní vypořádání pozemků, tedy podmínky, které si město stanovilo. Bude se dál jednat s majiteli pozemků o výkupu," uvedla Svoják. Důvodů pro výstavbu na Hutníku je podle ní více. "Město zde malou část pozemků vlastní, na hranici tohoto území jsou dotaženy inženýrské sítě a plánuje se zde také vybudování komunikace s napojením na silnici I/54," doplnila.

Přeměnu orné půdy pro výstavbu rodinných domů začala radnice plánovat v roce 2013. Stavební práce na první etapě projektu začaly v roce 2019, město dalo za 45 milionů korun vybudovat kompletní technickou a dopravní infrastrukturu. Parcely určené pro výstavbu rodinných domů nabízelo formou veřejné soutěže.

Radnice také dokončuje projekt bytové rezidence Nová tržnice v centru města. Výstavba první sekce o 18 bytech začala na jaře 2021 a trvala rok. V polovině roku 2022 začala výstavba dvou polyfunkčních domů sekce A s devíti byty a sekce B s 15 byty.

Sekce B je hotová od konce loňského roku. "Devět bytů město prodalo a pět pronajalo v několika kolech veřejné soutěže. Jeden je volný a město ho teprve bude nabízet. V této části objektu také vzniklo sedm ordinací. Od letoška jsou tam v provozu tři stomatologické ordinace, tři ortodoncie a jedna zubní hygiena," sdělila mluvčí. Budovu A město převezme od zhotovitele příští týden. Vzniklo tam devět bytů, z toho tři jsou prodané a šest zatím volných. V přízemí jsou tři nebytové prostory, kde bude květinářství, kosmetika a zámečnictví.

Veselí nad Moravou leží na jihovýchodě Jihomoravského kraje v těsném sousedství s okresem Uherské Hradiště ve Zlínském kraji. Ve městě žije asi 11.500 obyvatel. Pro letošní rok má schválený rozpočet s příjmy 408 milionů korun a výdaji necelých 390 milionů korun.